| Qook a întrebat:

Bună, am fost la dermatolog și pe lângă medicamente mi-a prescris zineryt, dar n-am găsit și n am luat prima luna, ma curat cu spuma antibacteriana și apoi ma șterg cu loțiune tonica antiacneica de la sebamed ambele, tot prescrise de ea, la ultima consultație mi-a spus sa mai caut zineryt sau epiduo forte, am găsit epiduo însă ma ustura tenul teribil, plus ca e foarte uscat in unele zone, pe piept folosesc la fel și n am nicio problema, a mai pățit cineva? Sa l mai folosesc?
Sa folosesc o crema hidratanta după? Nu mai suport nici sa ma spal pe față și abia folosesc crema de vreo 5 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

In mod normal trebuie sa aplici sfatul medicului. Si crema hidratanta e obligatorie dupa ce te dai cu produse care irita tenul