| anamaria2g8 a întrebat:

Am o fetita de o lună și o săptămână, după ce mănâncă vomita, câteodată cantități mici, câteodată putin mai mari, stie cineva daca e normal sau e motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori îi dai tu prea mult, ori nu îi place tipul de aliment care il dai, cel ai bun sfat il vei primii de la medic, mergi cu fetița la pediatru si el după ce o consultă i ti spune la ce are fata intoleranță.

| anamaria2g8 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Alalta ieri am fost la medicul de familie si mi s-a spus că e okey tot, de dat nu ii dau mult sa mănânce, ii ofer doar cat cere si cat vrea, doar ca acum ultima dată când i-am dat sa mănânce, după mâncare a inceput sa comite putin mai tare