| Roza_Cataleya_1995 a întrebat:

am o foarte mare problema cu prietenul meu: a fost acum 2 saptamani in Grecia si si-a rupt piciorul; la scurt timp si ma refer la cateva ore a inceput sa aiba ameteli, a fost acolo la spital i-au pus piciorul in ghips si i-au dat niste picaturi, cica sa ii i-a ameteala. Cu toate ca a luat acele picaturi ametelile au persistat si s-au instalat greturile si voma. In fine am asteptat sa ajunga in tara l-am dus la doctor respectiv ORL si neurologie si i-au zis ca e ok si nu are nimic. Dupa cateva radiografii s-a observat ficatul marit. Intr-o seara am chemat salvarea caci vomita in continuu apa cu gust amar si i s-a spus ca e de la ficat si bila. In prezent de vreo 4 zile i-a fiobilin si tine regim alimentar insa ametelile nu s-au ameliorat si nici greturile. Chiar nu stim ce sa mai facem sa-l incurajam caci nici nu poate dormi. Va rog sa ma ajutati cat mai repede cu parerile voastre happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Daca si-a rupt piciorul ar trebui sa treceti si pe la ortopedie, dar prima data mergeti la medicu de familie si dupa mergeti la ortopedie si la medicu internist daca zici ca are probleme cu bila si ficatul

| Roza_Cataleya_1995 explică (pentru Roliii):

Are deja piciorul in ghips ca am fost acolo, si nu este asigurat medical happy