| Anonima11233224 a întrebat:

Am o intrebare. am 67 de kg 1, 67 m inaltime si varsta de 17 ani. nu stiu cum sa slabesc rapid si eficient fara sa ma infometez pentru ca nu pot sunt obisnuita sa mananc destul de mult. As aprecia un sfat o dieta orice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Li200La a răspuns:

1. Nu mai manca dulciuri

2.Nu mai maca pâine

3.de dimineață bea apa cu lămâie

4. Fă sport

5. Dormi 7-8 ore

6. Dupa ora 7 nu mai mănânci nimic

7.Bea Multă apă

8.Inainte de somn, baie/dus, sa mănânci bea apa

9.sa nu bei sucuri acidulate

10** Știu o vraja ușoară care la mine chiar a mers și dacă vrei ți o pot da

10 răspunsuri:
| AlexKazan a răspuns:

Eu cred ca daca mănânci des, dar puțin, nu prea ai cum să te îngrasi. Si de preferat ar fi sa nu mai mănânci după ora 16:00. Baftă!

| YuuChan a răspuns:

Ca sa slabesti nu iti trebuie doar o dieta, nu inteleg de ce oameni sunt asa de lenesi si nu se apuca si ei de sport. Sportul te ajuta mult impreuna cu o alimentatie echilibrata

| justanotheruser99 a răspuns:

Lasa dietele. Ai nevoie de un stil de viata sanatos pentru a mentine greutatea optima. Apuca-te de un sport si fa multa mișcare. Evita sucurile, zaharul, uleiul, carbohidrații si hidrateaza-te cat mai bine. (Apa cu lămâie e recomandata) Mănâncă legume (gătite la aburi, gratar sau fierte) si proteine (carne slaba, oua, lactate). Ai mai putea bea dimineața o cana de ceai verde (accelerează metabolismul). Alternează apa rece si calda intre timp ce faci duș (stimulează circulatia sângelui si îmbunătățește sistemul limfatic).
Bafta!

| alexsil05 a răspuns:

Eu zic ca ai greutatea perfecta, la 15 ani, am 58 de kg

| Violleta2022 a răspuns:

Facand sport! Zilnic 1 ora de alergat pe jos sau cu bicicleta, sau inot, ori practicarea vreuni sport.

| Mayar a răspuns:

Am raspuns deja la aceasta intrebare, e primul raspuns > https://www.tpu.ro/......rt-pentru/

| Anonima11233224 explică (pentru Li200La):

Da vreau

| Li200La a răspuns (pentru Anonima11233224):

Ai nevoie de: o lumanare alba, una albastra si una galbena. Aprinde-le in fata oglinzii si spune aceasta invocatie:
"Mai usoara, mai subtire, asa cum spun: Fa-mi marimea potrivita chiar in aceasta zi!"
Dupa ce ai terminat invocatia, toarna ceara din lumanari intr-un pahar mic cu un nou fitil repeta aceasta vraja zilnic, pana cand lumanarea s-a refacut. Arde noua lumanare pana cand se stinge singura sau o stinge vantul. Cand te simti supraponderala di nou, aprinde lumanarea si las-o sa se stinga singura.

| Anonima11233224 explică (pentru Li200La):

Ce gluma buna

| Li200La a răspuns (pentru Anonima11233224):

La mine chiar a mers