| LittleGirl96 a întrebat:

Am o problema destul de mare! De 2 zile am observat niste "besici" un fel de, pe zona intima. Si ma ustura la maxim la urinare. Mentionez ca am avut si candida din cauza antibioticelor. M-as duce la ginecolog dar nu este nici unul aici. Stie cineva ce e? Vreau seriozitate maxima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Hace a răspuns:

Este tot candida, a recidivat. Ar fi bine sa mergi la medic.

| LittleGirl96 explică (pentru Hace):

In alta forma sau? Ca inainte se manifesta prin crapaturi, am si o crapatura acum.

| Hace a răspuns (pentru LittleGirl96):

Poate fi intr-o forma mai agresiva de aceasta data, tinand cont ca a recidivat.

| LittleGirl96 explică (pentru Hace):

Iti multumesc din suflet! Am crezut ca poate e ceva mai rau sad. Pe net mi-a dat ca e herpes, dar am cautat poze si nu e asa.

| Hace a răspuns (pentru LittleGirl96):

Herpesul este in forma de pustule, nu produce crapaturi.

| LittleGirl96 explică (pentru Hace):

Pai sincer m-a gandit intr-un timp ca poate e candida, ca s-a crapat, dar nu stiam sigur ce e fiind si besicile alea, care observ ca s-au spart sau ceva in genu.