| AndreeaMrg18 a întrebat:

Bună! Am si eu o întrebare pentru femeile care folosesc produsele SNEP. În special pentru mămici. Știu ca sunt produse ce se pot utiliza și de către mămicile care încă alăptează. Îmi poate spune și mie una dintre voi, măcar, care sunt aceste produse, va rog!? Mulțumesc frumos.
P. S. Tin sa menționez ca nu vreau sa slăbesc pentru felul în care arat, nu asta este problema. Problema este de fapt, felul cum ma simt. Sunt puțin cam "pufoasa", am 77kg si o înălțime de 163cm și 23 de ani. Și as vrea sa dau jos câteva kg, pentru ca de la greutate ma dor picioarele și spatele, cam tare in ultima perioada. Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

In primul rand felicitari pentru copil, sa fie sanatos si sa iti aduca multe bucurii!
Alaptatul arde cam 500 de calorii pe zi deci metoda mai eficienta de slabit decat asta nu exista :-)
In majoritatea cazurilor genul acesta de produse "te seaca" de vitamine si nutrienti fiindca imping mancarea prea repede prin tractul digestiv si nu exista timp suficient pentru absorptive - in cazul asta natura o sa fie de partea copilului si vitaminele si nutrientii o sa ajunga in lapte. Prefer o dieta bogata in fibre din surse alimentare si o sa ai parte si de alte beneficii pe langa slabit.

| AndreeaMrg18 explică (pentru Eireann):

Mulțumesc frumos, Doamne ajuta sa fie toți copiii din lume sănătoși. Am încercat ceva metode, am zis sa las și totul sa vine de la sine, dar nimic nu dispare, bebelinu meu are 7 luni deja și greutatea mea nu prezintă schimbări. După cum am spus, nu vreau sa slăbesc pentru ca arat mai plinta, ci pentru ca ma dor oasele foarte tare și asta de când m-am îngrășat. Și tare as vrea sa dau jos măcar puțin și am zis sa încerc și produsele de genul.

| AnitaClaudiaBulgaru77 a răspuns (pentru AndreeaMrg18):

Buna Andreea te pot ajuta cu mai multe detalii in privat daca doresti

| PopSelena a răspuns:

Abia acum iti raspund si eu, hai in privat sa iti spu mai multe detalii.