| viviana23 a întrebat:

Buna,am si eu o oarecare problema si sper sa ma puteti ajuta...de ceva timp ma doare spatele in partea stanga insa numai daca fac anumite miscari, am crezut ca este de la statul cu laptopul in brate si intr-o pozitie incorecta.insa vad ca durerea s-a mutat in partea fata de cateva zile ma doare in pipet exact langa sanul stang.insa numai cand ma rasucesc simt durerea...nu ma doare daca respir sau daca stau pe loc insa nu stiu de la ce ar putea fi si mi-e teama. daca stiti va rog sa imi raspundeti.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

In primul rand precizez ca nu sunt un medic, dar durerile de spate au devenit spdecialitatea mea, ultimul ciclu de injectii l-am terminat saptamana trecuta. Descriera ta este destul de generica, nu am inteles unde te durea spatele, la ce nivel, sus jos...dar sfatul pe care ti-l pot da este sa faci un consult medical, si foarte probabil o sa-ti prescrie antidolorifice in pastile sau crema, nu astepta foarte mult timp, sa nu se agraveze si sa ajungi la injectii, crede-ma sunt super dureroase.

1 răspuns:
| viviana23 explică (pentru ketanal):

Pai tu ce fel de dureri ai de a trebuit sa ajungi la injectii? ma durea in stanga in spate sub omoplat, cam la jumatatea spatelui ca sa zic asa si acum ma doare in fata in stanga exact langa san, cand fac anumite miscari sau daca las foarte mult capul in barbie