| PinkPanther a întrebat:

am si eu o problema. Am fost la mare si in ultima zi mi-a aparut o minunatie de iritatie de la soare. Am fost la doctor mi-a dat crema si pastile dar as vrea si un tratament naturist ceva care sa ma ajute sa cap mai repede de maincarime si aspectul neplacut. Voi a-ti trecut prin asa ceva? Cum ati scapat de bubite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxutza2010 a răspuns:

O cunostiinta de-a mea a avut un fel de iritatie (recunosc ca nu de la soare) dar tot cu aspect neplacut si mancarime.A luat de la farmacia naturista o crema facuta din marul lupului si in aproximativ o saptamana in care a folosit-o i-a disparut.Bafta!

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca bagi ceva naturist, iti poate afecta mai rau ranile. Am avut si eu, si doar cu tratamentu de la doctor mi-a trecut. Mama a bagat si tratamente naturale, si i-au iesit bube mai mari, o mancau ingrozitor si nu dormea cu noptile. Doar ca a adaugat nu-s ce ceai sa ce o fi fost ala... Asa ca mai bine stai doar cu alea de la doctor, ca poate te faci mai rau de cat estihappy

| MadisonMDX a răspuns:

Si prietena mea a patit exact acelasi lucru. Da-ti cu iaurt pe iritatie, preferabil facut in casa pentru tu ai zis sa fie naturist. Daca nu, atunci mergi la dermatolog si spune-i ca ai vrea un tratament naturist gen o masca facuta de tine in casa din produse naturale, sigur medicul te va ajutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti in permanenta sapunurile naturale, lipsite de orice adaos chimic.

www.efrumuseti.blogspot.com