| Ididnhh a întrebat:

Buna am si eu o problema, de cateva saptamanii fac exercitii (stretching) si de cateva zile am pus presiune pe asta multe exercitii carr implica soldurille mijlocul, si azi am facut dimineata si pe la 1 asa dintr-o data m-a luat o durere de mijloc adica pe spate jos de tot cred ca se numesc lombre daca nu ma însel, si ma doare rau e ca si cum ma tine, cand stau întins n-am nimic dar cum ma ridic din pat sa fac exercitii care implica încordarea mijlocului ma doare rau de tot, stie cineva de la ce este? Si nici nu pot sa ma aplec ca ma doare trebuie sa stau drept rau si într o pozitie ca sa nu ma doara. Am uitat sa precizez ca azi cand a început putin sa ma doara spatele m-am întors ca sa-mi trosnesc oasele spatelui fix alea de jos si mi-a trosnit un os rau de tot, o fi si asta? Eu de obicei fac si exercitii ca sa mi trosnesc oasele corpului si acum cred ca am exagerat si cu exercitiile, mersii mulltt dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai făcut febră musculară. Durerile astea sunt de la prea mult efort. Ia pauză câteva zile, dacă nu trece mergi să vezi un doctor. Poți să iei 2 pastile de Paracetamol şi 1 pastilă de Nurofen de 400 mg la fiecare 6h.

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator cu ani in urma cand exageram cu exercitiile.
M am speriat teribil, insa dupa o pauza durerile au disparut.
Sanatate,

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc din suflet pentru fundă.