| Anonimulanonim18 a întrebat:

Am slăbit foarte mult si sunt sănătoasă tun. Vreau sa ma ingraaaas. Ajutați-ma va rog. Ce ar trebui sa fac? Stie cineva vreo cura sănătoasă de ingrasare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Macarie_Mihai_1992 a răspuns:

Du-te la kfc si mcdonald si incearca sa mananci cat mai mult de la fast food-uri apropo sa faci si putina miscare sa nu fi nici chiar lenesa

| gabriel11535 a răspuns:

Iti recomand sa prajesti totul in unt deoarece adauga cateva calorii la orice. De dimineata bacon cu oua e genial.Pastele cu niste carne de vita si sos de rosii sunt super. unt de arahide ca un snack adauga foarte multe calorii si e foarte sanatos. In general e usor sa te ingrasi doar incearca sa stai departe de foarte mult ulei.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Nu asculta comm in care ti se spune sa mananci mult sau mc si kfc! Asta nu e o "cura sanatoasa"! Incearca sa pui masa musculara, sa te antrenezi sa faci sport sa mananci multe fructe care contin zahar organic sau sa mananci carbohidrati sanatosi!
Good luck!

| 1Marinn1111 a răspuns:

Dacă ai slăbit de curând si felul tau nu e de a fi" slab", vei pune repede pe tine kg pierdute. Organizează ti mesele 3 mese principale, gustări. Încearcă ca mesele sa fie destul de nutrutive de exemplu, la micul dejun, cereala cu lapte si un frucf, la pranz o supa/ciorba /tocanita cu un ou fiert, la cina grătar de pui cu piure si salata, iar între mese mai poti baga o gustare un fruct sau ce ti place tie biscuiți. Doar asa vei pune ceva pe tine si in mod normal nu brusc, Nu trebuie să mănânci non stop de la kfs sau sa mănânci numai prăjit pentru ca nu e sănătos.

| Doja a răspuns:

De ce vrei sa te ingrasi (de curiozitate)?

| Anonimulanonim18 explică (pentru Doja):

Pentru ca nu imi place cum arat asa slabaa!

| Doja a răspuns (pentru Anonimulanonim18):

Poate trebuie sa te duci la sala sa pui niste carne pe tine, nu grasime happy