| Aleoos12 a întrebat:

Buna!
Am un rinichi mai mic decat celalalt, insa amândoi imi funcționează perfect.
Oare pot sa trec clasa 1 la INMAS?
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare crezi că cei ce citesc asta aici pot să evalueze asta și să dea un verdict? Eu cred că nu. Dimensiunea rinichilor nu intră în baremuri de testare.

7 răspunsuri:
| Andrei0003 a răspuns:

De câte 160 de ori mai ai de gând să întrebi? Întreabă pe cineva specializat, ce stai și întrebi pe TPU...

| blackann a răspuns:

Cum ti-ai dat seama ca e mai mic decat celalalt? La doctor? Pai si parerea lui care a fost? De ce ne intrebi pe noi?

| mihai69 a răspuns:

Ți-am spus deja: li se rupe-n paișpe de mărimea rinichilor tăi.

| Aleoos12 explică (pentru sadrian46):

Că nu pot trece?

| Aleoos12 explică (pentru blackann):

Am aflat când m-am născut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți face nimeni radiografie la plămîni. să îi măsoare, să le compare mărimea în cm.

| Aleoos12 explică (pentru sadrian46):

Ok, ms esti un om bun, nu ca alții care încep sa critice pe oricine