| AnneM123 a întrebat:

Buna, am unghiile galbene... eu cred ca de la oja. Le dau mereu, cum pot sa scap de aspectul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asa se fac unghiile de la oja. Nu e nimic grav, inseamna doar ca sunt patate si nu exista nimic care sa rezolve problema asta.

| Bondarel99 a răspuns:

O sa dispara daca renunti la oja pentru o perioada.

| Violleta2022 a răspuns:

Numai anumite vopsele ingalbenesc unghia: rosul, verdele, albastru si negrul.

| AnneM123 explică (pentru Violleta2022):

De la rosu nu am patit niciodata, de cand am inceput sa folosesc albastru mi s au ingalbenit...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnneM123):

Foloseste o bucata de vreme alte culori mate (nu sidefate), dar deschise: roz, bej, gri deschis, crem, alb si vei vedea ca, ingalbenirea unghiei se va reduce foarte mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La mîini sau la picioare ai unghiile galbene, ia si niste vitamine ca corpul are nevoie de vitamine. Ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca unele tipuri de oja sunt toxice. Eu nu ma mai dau cu oja de mult timp.

| pisciutza19 a răspuns:

Taie o lamaie si dati cu ea pe unghii perioada de timp(efectele se vad dupa cateva zile abia) va ajuta sa se albeasca unghia si fa o pauza la ati mai face unghiile cu oja pentru 2 saptamani macar eu asa fac.

| AnneM123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La maini, 20