| Alexia16ale a întrebat:

Buna,As vrea sa incerc postul cu apa timp de 3 zile, a mai tinut cineva? A functionat asupra kilogramelor? As vrea sa tin si eu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti incerca, dar nu esti cam tinerica la 16 ani pentru posturi de acestea?

doar daca stai bine cu sanatatea la modul general! eu zic ca 3 zile de 'post negru', nu iti poate face mult rau
dar atentie o faci pe raspunderea ta!

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Aha deci postul simplu nu se poate să-l țină că-i mică, dar o pui deodată să stea pe post negru?laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Pai cand am zis de varsta m-am gandit la altceva ca poate e cam mica si se pripeste cu alegerile fata de dieta, dar in fine nu prea conteza nici varsta ca nu are 5 ani
pe langa asta nu stiu unde am zis de mai multe feluri de post> simplu sau altul complicat? happy
aici vorbeam doar de post cu apa, iar eu l-am denumit glumind "post negru"

si eu ma gandesc ca la 19 ani aveam capacitate sportiva, rezistenta si forma mai mari decat acum, cum oare?

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

După câte știu eu, este post cum ai spus tu negru în care nu mănânci nimic și mai este unul dar în acela mănânci doar de frupt. Nu am vrut să se primească că îți fac observație. Am glumit doar.

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Eu unul sunt matur, nu am luat-o ca pe-o observatie! nici nu m-a deranjat in vreun fel
winking

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Deci ai citit și tu mesajele acelea.

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Ce mesaje?

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Deci nu le-ai citit? Atunci nu contează

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Ok,daca te referi la ce am discutam noi aseara te anunt ca la cat de mult citesc si scriu aici mai uit si eu. daca te referi la alte mesaje atunci nu am idee.
poti explica prin mesaj privat, nicio problema!
take care of you

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Am avut o discuție cu altă persoană, dar mai bine să nu știi. Fac pozne aici pe TPUlaughing

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Mare grija insa, daca vrei sa ai contul curat si sa stai mult pe aici!
numai scriu aici, caci nu este topicul nostru! si iar imi sare in cap nu stiu ce userita sau user, ca am 6000 de mesaje sterse, pai cred si eu ca am mesaje sterse de catre cei din staff, daca unii rau voitori dati raport mesajelor mele fara motiv, sau va simtiti vizati cand va spun adevarul in niste probleme si teme date, adica va spun cine suntetiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lidia09):

Inca o chestie de ce nu dai acces sa poti primi mesaje? poti sa dai din setari sa primesti mesaje doar de la userii pe care ii ai in lista ta de prieteni
vreau sa iti zic ceva referitor la userul cu care ai avut acele discutiiwinking

poti face astfel > click in dreptul profilului tau apoi selectezi "Setari cont" apoi derulezi pana la "Vreau să primesc mesaje de la" si alegi de acolo "prietenii mei de pe TPU" derulezi putin mai jos si apesi click pe "salveaza profilul"

numai scriu aici caci nu este ok!

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, este ca o curatire a intestinelor, doar ca nu slabesti. Poti pierde 1 kg de apa din corp, dar imediat cum incepi se mananci pui 2kg inapoi, fiindca de data asta corpul isi va face provizii si asimileaza tot ce manaci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

3 zile nemâncate nu te ajuta cu mai nimic. Slăbitul îl faci cu o dieta corecta.

| Lidia09 a răspuns:

Pe tine kilogramele te deranjează sau vrei să te pocăiești de păcate? Ai motive ascunsehee hee Depinde câți ani ai, dacă o să poți fără să mănânci. Dacă înveți atunci tu ai nevoie să mănânci ca să-ți funcționeze creierul. Dacă vrei să slăbești ține postul obișnuit. Și mănâncă câte puțin. Fără dulce și prea mult sărathappy