| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa mai pun câteva kg pentru ca am 45 si 1.62. Ma puteti ajuta cu câteva sfaturi legate de mâncare, bineinteles? Ce as putea sa mănânc, ce combinatii sa fac (în afară de kfc mc si astea). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Opteaza pentru construirea masei musculare si nu pentru grasime. Stiu ca este greu si ca fetele cauta solutii rapide, dar un program de antrenament adecvat te va ajuta pe termen lung si pentru arata mai bine, pentru sanatate, dar si pentru disciplina. Consistenta este cheia, mult noroc!

| wildthing a răspuns:

Important ar fi ca acele kg sa fie compuse din musculatura si nu din grasime, ca sa ai un trup frumos si sanatos. Eu iti recomand sa mananci tot ceea ce inseamna proteine (carne, oua, branza), dar sa nu excluzi nici legumele, pentru ca organismul are nevoie si de vitamine. Foarte important insa, este sa faci sport, pentru ca acele kg sa se aseze in mod frumos, atragator, sexy, pe fund si picioare si nu pe burtica. happy

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Multumesc pentru sfat, o sa tin cont!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te-ai ingrasa? Esti FATA IDEALA cel putin pentru mine happy. (In special daca ai si parul mai lung )
Deci esti perfecta nu e nevoie a te ingrasa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, parul meu este mai lung? doar ca mi se pare ca sunt foarte slabă si nu ma simt ok

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A fi slaba este O Calitate. Poate cea mai grea de indeplinit. Nu inteleg de ce se uita unii la alea pline de celulita cu curul mare.
Practic din punct de vedere fizic M-as indragosti pe loc de tine big grin + ca esti in clasa 12-a (vad din postarile tale) OMFG.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt nu sunt, am trecut de ea?