| aannccaa2105 a întrebat:

As vrea sa stiu daca se mai poate repara vederea mea? Port ochelari de 4 ani si am dioptria -1.00 si -1.25. Dar nu cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Anca, sa inteleg ca tu nu ai probleme? Ce sa mai repari la ea? Ai o miopie foarte usoara, o sa iti mai scada pe la 45 de ani, dar nu e un deranj mare. Recunoaste ca vezi aproape bine si fara ochelari. Perfectiunea nu exista. O zi buna, copil cuminte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate repara prin operatie cu lase, dar la tine nu cred ca merita riscul

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

Tu vorbesti, Colombo, care vezi numai cu un ochi?