| anonim_4396 a întrebat:

Asta e o intrebare de fete...Mi-e rusine ca sunt grasa:'(. Am 11 ani si 63 kg. Chiar vreau sa slabesc dar nu stiu cum... ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Esti la varsta cand greutatea este oscilatorie.Nu folosi tratamente si nu te infometa. Elimina alimentele,,fast-food,, sosurile pe baza de faina, cremele de cofetarie, pastele in exces, cartofii prajiti.Consuma carne de pasare, legume si fructe, ceaiuri seara.Si miscare, chiar daca numai cateva minute de dans.

| DDoctorita a răspuns:

Buna draga mea.

Cu siguranta nu esti grasa, ci doar mai plinuta. Probabil mananci multe dulciuri, sau cartofi prajiti... vezi tu mancarea asta nu e prea sanatoasa.

Poti sa incepi sa faci putin exercitiu, si mai multe legume.

Răspuns utilizator avertizat
| anoonym a răspuns:

Nu mai manca paine 4 luni si dupa mentine-te.dar 4 luni fara nici un fel de paine..si mai usor cu mancarica peste ora 17:00

| Maria_Stefania_1990 a răspuns:

Ar fii bine sa te duci la un medic care sa i-ti dea o dieta care i se potriveste organismului tau.Dar cel mai important este sa nu mai mananci chipusuri sau alimente grase.