| Taetae58 a întrebat:

Buna,azi am donat sange si de adunci ma simt slabita ca si cum as avea febra si nu m-am odihnit cum trebuia seara de dinainte dar am mancat. Ceva sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katin a răspuns:

Normal dupa donare. Doar iti lipseste ceva sange din corp.
Odihna si o masa bogata. De preferat carnita.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Manaca sanatos o bucata zdarvana de carne si legume, ca sa te refaci.
Evident trebuie sa dormi macar 8-9 ore pe NOAPTE, noapte de noapte, ca sa te refaci (adica dormit de la orele 22 pana dimineata).
NuU are nici o valoarea dormitul din timpul zilei, fiindca anumiti hormoni viatli creierului si organelor interne se produc numai cand dormim intre orele 22 si 2 noaptea.

| 4evergentleman a răspuns:

Consuma multe lichide