| anonim_4396 a întrebat:

Buna azi am mâncat ceva mai mult ma refer la biscuiti.... vreo 7 cred ca am mâncat si e enormmmm si am mai mâncat un singur peste.
Problema e ca ma obliga mama mea sa mananc, stiu ca nu e bine sa nu mananci si eu mananc ca imi e foame dar exagereaza cu mâncarea
Stiu ca am mâncat mult in aceea zi, dar vreau sa va vad parerea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Alții mănâncă mai mult fără sa numere și nu își fac probleme. Atentie! Carnea nu se combina cu carbohidrații. E important cum și ce mănânci, nu cât mănânci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este extrem de mult 7 biscuiti dar e cam mult. Nu-ti face griji, daca asta a fost o intamplare ''speciala'', adica nu faci asa mereu, nu este grav.Cred ca ti-am mai raspuns odata la acest tip de intrebare. Vorbeste cu mama ta si spune-i ca tu ar trebui sa ai o alimentatie normala, cu 3 mese, din care cina este cea mai usoara. Sa mananci prea mult nu este sanatos si poate duce la cresterea in greutate, ceea ce nu este bine. Cauta si tu pe net niste informatii despre alimentatie, cele trei mese principale etc. si arata-i-le, sa o convingi ca este bine sa mananci moderat, nu in exces.