| AnonimMM678 a întrebat:

ce as putea sa fac, ma racesc foarte repede, transpir incontinu,ba mie prea cald dupa mie prea frig,ce as putea lua sau sa fac sa nu mai fiu asa sensibila, cum se raceste cineva din familia mea cum si eu sunt, de cateva saptamani is asa ma lasa cateva zile nu am nimic dupa iar,am luat si medicamente,ce trebuie sa fac daca transpir foarte tare, adica spatele imi este ud, cum sa nu mai fiu asa sensibila, va rog spuneti-mi m-am saturat de starile astea sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Renunti complet la dulciuri si sucuri (inclusiv cele care sunt 100% naturale) timp de o luna de zile (30 de zile). Daca vrei dulciuri, cumperi fructe. Daca iti este sete, bei apa plata.
Zaharul (inclusiv mierea) afecteaza globulele albe, si acestea sunt singurele care pot apara sistemul imunitar.

2. Dupa aceasta luna (adica 30 de zile) vii si stam iarasi de vorba.

3. Gandeste-te si hotaraste-te care va fi prima zi cand vei incepe "tratamentul". Cu cat mai repede cu atat mai bine pentru tine. Poti incepe chiar acum. Daca vei merge la onomastica sau petrecere, consumi fructe si apa, chiar daca vei parea o ciudata. Chiar daca se vor amuza pe seama ta, unii iti vor urma exemplul, si mai tarziu iti vor multumi pentru asta. Sunt 30 de zile, nu mai mult. Dar nu cumva dupa aceste 30 de zile sa recuperezi dulciurile care le-ai "pierdut" in luna aceasta de pauza. :!
Daca in acest timp de 30 de zile ai "picat", incepi iarasi cu ziua intai. Succes! thumbs up

| Sorinx a răspuns:

Am o intrebare. Esti mai plinut si nu prea faci miscare? Mananca mai sanatos si fa multa miscare

| AnonimMM678 explică (pentru Sorinx):

Am 17 ani si am in jur de vreo 53 de kg, poate nici atat, miacare nu prea fac