| Nome145 a întrebat:

Bună,ce aș putea să fac sa îmi vina menstruația mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, fiindca menstruatia vine HORMONAL cand o programeaza corpul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nimic

| Madaxo97 a răspuns:

Nu poți să faci nimic, nu e ceva ce poți controla, menstruatia vine când vrea ea, la timpul ei.

| LisaJulie a răspuns:

Poți face ceva sa îți intarzie, de exemplu multe exerciții și sa schimb alimentația sa mănânci mai multe alimente mai bogate in calorii dar in rest nimic

| Cipi1212 a răspuns:

Menstruația vine atunci când trebuie. Nici prea repede nici prea târziu. Nu te îndopa cu medicamente ca să îți dai organismul peste cap.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Calciu magnesiu.Fii mai activa.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Aspirina

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Poti avea probleme cu tiroida daca ai des intarzieri.Mergi la un control