| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,credeți ca sunt posedata? O persoana m-a speriat și mai tare,credeți ca am aceste insomnii din cauza celui rau? Ce sa fac? Vreau sa îmi revin,ma simt oribil, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu stiu cine te-a pacalit dar daca erai posedata sigur nu mai scriai aici. Posedat inseamna cu totu altceva, si nu e ca in filme.Inchinate,fa o rugaciune de protectie, inger ingerasu meu e o rugaciune de protectie. Daca ai paralezie in somn fa semnu cruci cu limba si te vei 'elibera' daca vrei mai multe detalii scrie-mi mesa privat.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai trebuie exorcizare, no?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu și Emily rose ce mai erați așa, ferească sfântul câtă prostie poate zace în unii. Cred că ar trebui sa revii cu picioarele pe pământ Emily rose.

| yonutu555 a răspuns:

Eu am avut insomni din cauza cosmarurilor, dar ma gandesc in felul urmator in lumina nimic nu iti poate face rau, lumina te protejeaza ( sufleteste ) si mereu tin o veoza langa cap si ma gandesc ca atata timp cat e lumina langa mine nimic nu ma poate atinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la psihiatru cat mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta clar e de internat ce psihiatru laughing o speriato un user că e posedată și ea chiar crede laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A crede că ești posedată are legătură cu o doctrină - pseudo știință legată de o credință în demoni, ființe supra, de fapt extra narurale, pornite să facă rău, de fapt numai această treabă o au. Deci din altă lume, ei fiind din lumea aceea, numită lumea cealaltă, ei vin în mod special și altă treabă nu au decât să facă rău. De ce au treaba asta, să facă rău și la ce le folosește, știu doar cei ce au creat doctrina, dar nici măcar nici ei nu știu.
Dacă crezi că ești posedată. atunci ești. Așa că cel rău, mai exact Diavolul, Satana, Belzebuth, Zabulon, te-au luat în grija lor specială să te chinuie și îți trimit insomnii.
Asta, posedarea se vindecă prin post, rugăciune, dacă crezi că astea te pot salva.
Și mai ales prin viață normală.
Iar insomnia la fel, tot prin viață normală.
Ce înseamnă viața normală pentru un om, femeie normală pot să îți spun în privat în mesaj privat, căci dacă spun aici deschis, diavolii care bântuie pe aici, mă vor ataca și pe mine, unii tei și alții a-tei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La cum gandeste cred ca si demonul care a posedat-o are nevoie de psihiatru rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) buna asta, săracul demon, acum și el are nevoie de o exorcizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, imi e milă de el sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se da el pe brazda, acum sa învățat minte, s-a ars o data, a doua nu cred că mai calca pe bec, își revine el în câteva sute de ani nu îți fa griji happy la cum stau lucrurile ai zice că ea e fiara ea te duce către drumul pierzaniei laughing