| Marck94 a întrebat:

happy Cum ati scapat de sasaiala? O zi frumoasa va doresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AlexandraAG a răspuns:

Trebuie sa faci multe exercitii de dictie

Răspuns utilizator avertizat
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu am scapat, cu toate ca am facut foarte multe exercitii de dictie.

Răspuns utilizator avertizat
| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru Marck94):

Cand aveam 8 ani am fost 1 an, dar fara rezultat

| AlexandraAG a răspuns (pentru Marck94):

Trebuie sa mergi la un specialist

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraAG a răspuns (pentru Marck94):

Un logoped. Te interesezi care este cel mai bun din zona ta

| AlexandraAG a răspuns (pentru Marck94):

Cand pronunti S, te folosesti foarte mult de pozitia limbii si de aer. S, pot spune, este o litera putin aerata. Si eu am probleme la pronuntarea S-ului(port aparat dentar), dar fac foarte multe exercitii de dictie si sunt atenta

| Victor453 a răspuns:

N-am avut probleme cu sasaiala))

Răspuns utilizator avertizat