| anoooonimm77 a întrebat:

Buna, cum mănânc ceva cum mă balonez, zici ca am 4, 5 luni, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E posibil sa ai colită de fermentație.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Încearcă să mănânci o vreme fără lactate. Poate ai intoleranță la lactoză.

| shyde a răspuns:

Mergi la un gastroenterolog. Incearca si cu ceva de astea anti-balonare sa vezi cum iti e, Kebene cred ca e ce trebuie, dar consulta medicul.

Ia-le pe rand, tipurile de alimente, vezi cum iti e cu fiecare. Fa-ti ceva verificare pe partea de gastro si/sau ficat+bila.

Incearca ceva ceaiuri digestive, vezi cum merge si cu alea. Ce sa mai zic, orice e toxic gen alcool, tutun scoate cat de urgent, si continua sa analizezi ce poate fi. Pana la urma dai de sursa problemei.