| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum se manifesta Candida la femei?

:*
Nu vreau link de pe netwinking spune-ti voiwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

De regula un antifungic administrat sistematic (cum ar fi nizoralul) si niste ovule cu clotrimazol.
Din cate stiu, daca candidoza este veche tratamentul poate dura chiar si un an. Bine, astea sunt cazuri exceptionale.

7 răspunsuri:
| LupuMaria a răspuns:

Pai incepe o candida...De iti ies nervii din dinti happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LupuMaria):

Ce vrei sa spui?

| IMC90 a răspuns:

Depinde unde ai candida...
Candidoza poate fi bucala, intestinala, vaginala, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Buna!
Vaginalahappy

| LupuMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

O prietena a scris de prosteala

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Ovulele se pot folosi si de femei virgine? multumesc:*

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

In mod normal ar trebui sa poti