| Okin14 a întrebat:

Daca am 13 ani jumatate, si 1, 67-1,68 inaltime, cantarind 56 kg... trebuie sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Patty03 a răspuns:

Eu am 1.78 si am 55 kg. si chair nu sunt slaba. Eu zic ca ai putea tine o cura de slabire dar fara graba si infometare. Doar bea apa, nu manca dupa ora 7 si seara poti sa alergi sau sa mergi cu role/bicicleta. Dar asta depinde de tine. Faci cum consideri tu ca e necesar.
Succes big hug

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu, esti ok.

| MagicKayli a răspuns:

Nu, 56 kg este foarte bine la varsta de 13 ani eu acum am 14 si am vreo 58 si la 13 tot 56 deci nu trebuie sa´ti faci griji. Sper ca te´am ajutat. (:

| Okin14 explică (pentru Patty03):

Si eu nu cred ca sunt slaba, dar nu cred ca sunt nici grasa.
Eu am mers pe ideea: sa bea apa, si sa mai fac miscare, vad ca asta ma sfatuiesti si tu. inseamna ca am facut o alegere buna

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 59 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 3 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Daca esti baiat, nu ai nici cea mai mica problema.
Daca esti fata, esti perfecta. Daca unii te considera grasa, incearca sa mai slabesti 1-2kg