| ewrcbj34 a întrebat:

Daca consum aproximativ 1500 de calorii ( care sunt necesare corpului meu) ma voi îngrașa sau voi rămâne la greutatea prezenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O grămadă de variabile neprecizate: vârsta, masă, sex, activitatea zilnică,...

| Anaandreea11 a răspuns:

Cum a spus și Siera. depinde dacă ești fata sau baiat... presupun ca ești fata. 1500 de calorii sunt pentru a slabi, o femeie se menține cu vreo 2000 kcal.

| ewrcbj34 explică (pentru sierra1):

Păi am 14 ani, 42 de kg, sunt fata si alerg destul de mult pe afara+ exercitii cardio

| sierra1 a răspuns (pentru ewrcbj34):

Oricum ești in creștere deci nu rămâi la greutatea actuală

| RAY a răspuns:

Depinde de rata ta metabolica, in principiu nu