| Alinnnnnna a întrebat:

Buna,de 3 luni am acnee,si sint foarte ingrijorata,mai inainte aveam o fata foarte curata fara nici-o grija,iar acum chiar imi fac griji,ma dau cu o crema si beau pastile pe care mi le-a prescris medicul meu,au mai disparut insa cineva mi-a zis ca atita timp cit o sa folosesc aceasta crema nu voi avea acnee, insa cum nu o mai folosesc acneea va aparea mereu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Argila(se găseşe în farmacii) este foarte bună pentru acnee,şi ca mască de faţă,şi pusă în apă si băută, dar bineînţeles, contează şi alimentaţia. Dacă medicul tău ţi-a spus că nu ai o sa mai ai probleme cu acneea, eu zic să îl asculţi, cred că el ştie mai bine ce zice decât acea persoană. Succes.

| kx123 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.
Insa eu am problema asta de 5 ani de zile.
Eu zic sa continui tratamentul pe care ti l-a oferit medicul.
Mie mi-a trecut cu Aknesol, o solutie de la farmacie la pretul de 11 lei. mi-am luat-o cu mama, la ghicite, sperand ca va functiona.

| SweetLolipop a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si mi-a spus sa folosesc skinoren.eu nu aveam ff multe cosuri, dar a zis sa dau.si avea dreptate.mi-au disparut.acum nu mai folosesc aceasta crema si nu mai imi apar.decat daca sunt in perioada aia a lunii.(ca acum-dar nu am ff multe)

| robyroby96 a răspuns:

Buna.poti sa folosesti Zineryt.Mie mi-a trecut de la el si am auzit ca este cea mai buna solutie la momentul de fata.Costa vreo 30 si ceva de lei. Sper ca te-am ajutat.

| Iure a răspuns:

Cremele si tot ce intra in categoria unguente REZOLVA PROBLEMA SUPERFICIAL problema trebuie rezolvata din interior. Parerea mea eu as lua pastile sau thincturii. Eu am incercat tinctura de cimbru e destul de buna si ieftina 8 lei.

| francy_1445 a răspuns:

Stai linistita acneea este un semn al pubertati si eu am acnee am fost la o cosmeticiana si mi-a dat niste pastile le iau si au mai disparut dar tot le mai am nu iti fa griji cu timpul vei scapa de eahappy