| ewrcbj34 a întrebat:

De alaltaseara mi-au aparut pete rosii pe maini si picioare...rareori pe partea abdominala.
Ma mananca uneori. Apar si dispar...Stiti cumva ce am? Am fost la medic si mi-a spus ca am rubeola, dar eu nu am niciun simptom de-al rubeolei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nao13 a răspuns:

Tot ce apare pe piele, este produsul ficatului. Se poate să fii alergică la ceva anume. Sfatul meu e să consulți și alți medici. Încearcă totuși să urmărești cu atenție ce alimente consumi zilnic.

| ewrcbj34 explică (pentru nao13):

Multumesc pentru raspuns! laughing

| Teo29 a răspuns:

Consulta inca un medic dermatolog competent, o a 2 opinie este bine-venita.