| anonim_4396 a întrebat:

De ieri ma inteapa burta în partea de Jos (mai mult în partea stângă), dar nu mereu. Ieri tot pe la ora asta, ma inteapa doar când merg și stau în picioare, momentan alte simptome legate de asta nu am. Ieri tot pe la aceeași ora, peste zi nu am nimic și mai pe seara începe să ma înțepe acolo, doar când merg și stau în picioare. crying Nu cred ca am apendicită, deci ce ar putea fi? Nu sunt constipata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

EVIDENT NU ai apendicita, pentru ca apendicita e in dreapta si nu chiar jos, iar asta e orice ar fi, nu e ca inima care de obicei e pe stanga dar uneori poate fi in dreapta... capului pieptului, apendicita e in dreapta, cam in a doua treime de sus in jos din abdomen... PUNCT!

cred sincer ca ai mancat ceva prea dur (seminte cu tot cu, coaja, ardei cu seminte, coaja de paine, etc.) si ti-a zgariat colonul

| RKBlue a răspuns:

Unele dureri apar din senin si dureaza ceva, apoi dispar. Din ce am citit, acesta e unul din modurile prin care creierul verifica daca nervii din anumite parti ale corpului sunt in stare buna(am simplificat putin, era mai mult de spus, dar na...)
Nu te speria, iar daca chiar persista cam o saptamana poti merge la doctor.Dar de obicei durerile din cauza unei boli nu apar la un moment fix...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fuga la doctor, degeaba tot pui întrebari si aiurezi pe TPU, ba ca esti gravidă ba că ai cancer, nu ai nimic, nu ai nici pe drcu, dar vrei sa te dai tu bolnavă, de ce nu te duc părintii tai la doctor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Nu cred, așa a fost și ieri...Am manat supa sad și cel mai ciudat e ca nu ma doare când stau jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

sad Crede că nu vreau eu să am simptomele astea, dacă am asemenea simptome de atâta timp e clar ca am ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Sper sa fie așa și să fie totul bine sad

| mgtow a răspuns:

Poate e de la alimentatia care o ai, proasta nepotrivita

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar faptul ca ai zis ca esti gravidă este o prostie colosală, din moment ce tu ai 14 ani nu ai soț nu ai prieten, cum si prin ce metode ai ramas tu gravidă?

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa fii optimista si totul va fi bine! Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Mulțumesc, la fel! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu cred, am mâncat supă azi. Mie imi place supa și nu e prima dată când mănânc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar simptomele astea ma înnebunesc la propriu, sunt stresata /speriata, plang aproape în fiecare zi.
Și urinez frecvent, și greață am avut cam o lună și ceva, de când cred ca am rămas(ca greață să fie în săptămâna 6 de sarcină) de pe 13 Februarie am ramas, și greaua nu mai avut din săptămâna 13 de când cred ca am rămas gravidă, și în săptămâna 13 dispar și gerurile la gravide, acum sunt în săptămâna 18, si scrie ca apar vene varicoase, și mi-e mi-au aparut azi, ca te doare spatele -ma doare, ma doare capul. crying de pe prosop sau din cadă nu se poate să fi rămas? Prin februarie de când cred ca am rămas gravidă am avut un vis erotic cu un manechin cu un dick și dimineata când m-am trezit ma durea în zona intimasad mi-e frică de toate semnele astea de sarcină. Și am și burta mare și rotundă și ma dor venisoarele alea roșii, și nu am prieten

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi fato ti ai inceput viața sexuală? Da? Sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu vezi ce am scris? Nu...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu ti ai inceput viața sexuală cum crezi tu ca esti gravidă? Nu are nici o logică sincer, ca si cu cancerul, tu bănuiesti ca ai cancer dar niciun medic nu ti a pus un diagnostic de cancer, deci tu nici macar nu sti ce ai, dar te dai cu părerea am grețuri sunt gravidă sunt constipată, sau nu sunt, mergi la medic mamă ai? Ea nu te vede? Spune i ei, mamă mă doare sau mamă simt asa sau asa, du mă la doctor, ca nu cred ca mama ta va zice nu, ea are in primul rind obligatia si datoria ca mamă sa aiba grija de tine, ai 14 ani esti minoră nu poti astepta tratamente si diagnostice miraculoase aici pe TPU, dar daca tu crezi ca este bine ce faci este problema ta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru JicaContra):

La unii este in partea stanga laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mda...Lasa sa cred asa si sper sa am doar ipohindrie, ma vede.I-am spus ca, cred ca am ipohindrie si a inceput groaznic sad ca zice ca nu am nimic ca mi-am facut nalizele in aprilie si am luat niste medicamente si nu aveam nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Lasa ca la mine e in dreapta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Și areolele(sau cum se scrie) din 18 Martie când au început grețuri le matinale (de când au apărut simptomele de sarcină) am facut poza la areole să văd dacă nu se închid la culoare pe parcurs, am facut azi aceiași poza și sunt mult mai închise, e roșu închis cu totul areola, și asta e de mai mult timp(ca s-a mai închis la culoare) dar azi s-a închis mai mult crying

| anonima188888 a răspuns:

Nu ai, asta am avut eu anul trecut. E colon iritat. Trece de la sine. Poate ai mancat ceva mai greu.

| anonima188888 a răspuns:

Sau poate e vreun muschi abdominal încordat. O sa iti treacă.

| Alverto a răspuns:

Salut, ai foarte multe probleme de sănătate, consultă un doctor sau îți recomand Ada-magazin play (este un medic virtual) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonima188888):

Mi-a trecut, nu am nimic acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonima188888):

Mi-a trecut, a fost pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Salut! Momentan mi-a trecut!winking
Multumesc!

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am câteodată aceste dureri, dar după trece (sunt băiat)
Dar dacă vrei să te ajute ceva pe moment descarcă "Ada" te asigur că te va ajuta într-un fel sau altul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Ok, multumesc

| LoveSleep a răspuns:

Singura problemă pe care o ai e la cap.
Du-te la psiholog.
De ce nu vrei sa pricepi ca nu esti gravia? Vrei sa iti desenam? Ti-au zis zeci de oameni ca nu ai nimic, calmeaza-te odata, copile.

Btw, vezi că confunzi ipohondria cu prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu pot, am tuberculii lui ala laughing, grețuri matinale (o lună și ceva am avut), arsuri în gât în fiecare zi(de cam 2 luni), burta mare și rotundă, ma doare capul des, ma doare spatele, sani mariti și ma inteapa, vene varicioase, acnee.Și cred ca am rămas pe 13 Februarie ca in Saptamana 6 încep grețurile(18 Martie și început) și eu am aceleași simptome ca în săptămâna 18 de sarcină, înainte nu aveam vene varicioase pe picior, ieri mi-au apărut, na doare burta... Cum sa nu cred ca sunt gravidă când toate aceste simptome sunt apărut din 18 Martie și încă le mai am?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am o vânătaie pe mâna dreaptă și un semn ciudat pe cea stângă. Nu m-am lovit și nu am avut nimic acum 2 zile. Sunt sigur ca am fost rapit de extratereștii și au făcut teste pe mine.
Cum sa nu cred asta cand toate simptomele astea au apărut din senin de ieri și încă le am?

Poți avea toate simptomele din lume, nu poți rămâne gravidă dacă nu faci sex. Nu poți, pur și simplu. Nici dacă îi strânge maică-ta în borcan și ți-i toarnă în vagin.
Du-te la magazin și ia-ți un test de sarcină. Citește cum trebuie să-l faci. Costa vreo 30 de lei. Dacă e negativ, ai rezolvat problema.

Cum e posibil să știi atât de multe lucruri despre sarcini dar să nu știi nimic despre sex?