| anonim_4396 a întrebat:

Buna! De o saptamana iau anticonceptionalele Belara pentru tratarea ovarelor polichistice. Au inceput sa ma doara ambii sani ceva cam rau. E suportabila durerea, dar e deranjanta. E posibil sa fie un efect advers? Ar trebui sa consult doctorul de pe acum sau mai astept sa vad cum mai evolueaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1-du-te la un doctor. 2- incetează să bagi să îţi otrăveşti organismul cu prostii făcute de oameni. Nu vrei copii? Serveştei iubitului tău un prezervativ

| Floridori a răspuns:

Da, este unul dintre posibilele efecte adverse.
Ar fi mai simplu sa citesti prospectul si vei vedea happy
Ar putea fi si sindromul premenstrual...

| NL2003 a răspuns (pentru Floridori):

In regula, multumesc pentru raspuns. O sa mai astept ceva timp sa vad cum mai evolueaza treaba si o sa sun medicul inapoi. El mi-a prescris anticonceptionalele.

| Floridori a răspuns (pentru NL2003):

Desigur!
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Autisto vorbește frumos ca îmi bag poola în ma.ta de curva crescuta la orfelinat. Boschetara dracului unde te crezi aici la tine pe centura sugaceo? Sugemai de poola de ***