| MaCacPeElDeNume a întrebat:

De vreo 5 luni mi-am luat ochelari de vedere, pe care ii port zilnic insa de atunci si pana acum fara ei vad la fel de prost sad Dece nu mi s-a reparat vederea macar putin? 5 luni inseamna totusi ceva... sunt sanse sa-mi recapat vederea? Nu este ceva foarte grav, cred, am dioptriile de 1, 05.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KiduZQ a răspuns:

Vrei dupa 5 luni sa ti se recapete vederea? straight face Sunt persoane care ii poarta si cate 2 ani straight face

| MaCacPeElDeNume explică (pentru KiduZQ):

Da vreau, macar 35% :/ ce naiba, 5 luni nu sunt de ajuns? Pfff

| Andr3y25 a răspuns:

Mda...Daca tu vrei ca vedrea sa se refaca asa repede visezi.Eu am miopie si am dioptriile -6 la ambii ochi. Port ochelari de la varsta de 7 ani.Asa daca vrei sa nu mai porti ochelarii, mananca multi morcovi cruzi si afine.Eu mananc unu in fiecare zi.Si afine cate un bol de 350 ml...