| anonim_4396 a întrebat:

Doare cand iti curata canalele? Cat timp dureaza sa le curete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

La dantura te referi nu?
Nu, nu doare pentru ca mai intai iti scoate nervul.

| ReusxD a răspuns:

Nu doare, ca iti scoate nervul. Dureaza o 1-2 ore.

| manumyman a răspuns:

Nu doare deloc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pe mine una m-au cam durut, dar suportabil a fost.
Deci stai linistit, doare prea putin.
Te pup!

| Ryx a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Cat timp a durat sa ti le curete? Mie a incercat de 2 ori pana acums a mi le mai curete si ma durea doarece ma intepa in radacina mi s-a zis ca si de data asta o sa fie la fel.

| ancaemilia a răspuns:

Nu doare, ca iti scoate nervul. Dureaza o 1 jumate. sper ca te-am ajutat funda?

| Ryx a răspuns (pentru ancaemilia):

Serios? Atat de mult:o o ora jumate:o?

| Ryx a răspuns (pentru ReusxD):

Si o sa stau o ora cu ael ac in dinte?:o

| ReusxD a răspuns (pentru Ryx):

Da atata, nu te speria, daca te adoarme, va trece mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ReusxD):

Wow:o:O:O:O:O:O:O
Eu cand am fost data trecuta si a incercat sa imi curete canalele nici 2 minute nu am rezistat cu acel ac in dinte, pentru ca ma intepa in radacina si ma dureastraight face

| ReusxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau teava.

| Anonimmmul a răspuns:

Nu doare absolut deloc

| ElenaSA a răspuns:

E neplacuta operatiunea, dar nu doare.Important e sa ai un medic priceput. La mine nu a durut nici cand am scos maseaua de mine.