| anoooonimm77 a întrebat:

Buna, dupa primul contact sexual nu prea îmi mai curge secreție vaginală. Ieri mi s-a terminat ciclu și nu curge acea secreție vaginală, lipsa ei ce cauză poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Volumul secretiei vaginale difera in ce perioada a lunii esti, imediat dupa menstruatie este foarte putina deoarece nu esti la ovulatie, fiindca atunci creste din nou volumul secretiei, csazand din nou dupa ovulatie.
Crescand volumul cand esti excitata si urmeaza sa faci sex samd.

| Gabi8567 a răspuns:

Lipsa secreției vaginale după primul contact sexual poate fi cauzată de mai mulți factori:

1. **Schimbări hormonale**: După menstruație, nivelurile hormonale pot fluctua, influențând cantitatea de secreție vaginală.
2. **Stres sau anxietate**: Emoțiile și stresul pot afecta secreția vaginală.
3. **Dehidratare**: Lipsa unei hidratări adecvate poate reduce secreția.
4. **Modificări ale activității sexuale**: Prima experiență sexuală poate afecta temporar echilibrul secrețiilor.

Dacă problema persistă sau este însoțită de alte simptome neplăcute, ar fi bine să consulți un medic pentru a exclude orice afecțiuni subiacente.

| Ocreștină a răspuns:

Daca nu ești căsătorită, spovedește-te și nu mai pacatui. Păcatul aduce suferința.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Gabi8567):

Nu ai voie să dai răspunsuri generate de A.I.