| anonim_4396 a întrebat:

E ceva foarte serios. Sunt insarcinata si am aflat ca o sa am gemeni identici. Eu si partenerul meu ne dorim sa pastram doar un copil, deoarece nu ne dorim sa fim parinti a unor gemeni identici. Pregatim pat doar pentru un copil, insa nu stim ce sa facem cu celalalt ca ne e cam rusine sa il dam inspre adoptie si sa zicem acolo ca am avut gemeni dar am pastrat doar unul... Va rog frumos fara ura, pur si simplu ne dorim doar un copil, nu ne plac gemenii si chiar ne-am rugat sa nu fiu insarcinata cu gemeni, mai ales identici, ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| userideduzina a răspuns:

"Oamenii isi exprima socul, nu frustrarea. E socant sa aflii ca exista asemenea specimene, care urmeaza sa faca copii, cand in ei nu exista pic de simt matern".

Sa zici merci ca nu ai astfel de parinti atunci. Si da, o fi socant. Dar nu mai e de mult ceva nou ca multi dintre parinti (atunci si acum) nu meritau sa aiba copii. Nu esti "rau" doar daca il dai spre adoptie, nici sa il faci ca sa il cresti jalnic nu e mai bine. Pentru ca cei mai multi NU stiu cum sa fie parinti. Nu au maturitatea mentala si ed. necesara sa fie in stare sa le dea si propriilor copii o ed. adecvata.

"Civizilat vorbesti cu un om normal, astora trebuie sa le dai un sut in fund, sa le vina mintea la cap".

Daca citeam in intrebare ca are de gand sa ii nasca si sa ii abandoneze pe la vreun tomberon ceva, crede-ma, va intelegeam of-ul. Dar, daca ce a spus este real, avand in vedere ca s-au interesat si i-au si gasit deja o fam. cu posibilitati mai bune ca ale lor care chiar isi doresc mult sa infieze un copil. Nu vad de ce asa tam tam.
Iar asta nu este socant. Socante sunt documentarele din 90 cand in ro s-au vandut multi copii din caminele noastre (desigur ca ei foloseau termenul de "adptii") sau cei ce proveneau din fam. romane sarace, "parintii" acestora preferand sa-i dea la schimb pentru... Nici nu mai conteaza pentru ce, un astfel de gest nu are nici cea mai mica scuza posibila.
Mai ar fi multe de spus/scris, dar ma rezum aici.
Ideea ramane valabila: o condamnati prea aspru pe tipa cu aceasta postare. Au fost si sunt inca mult prea multe nereguli in lumea asta cand vine vorba de ceva care cica avem si care s-ar numi umanitate. Iar adev. e ca prea multi oameni merita pedeapsa biblica cu cazanul cu smoala pentru cum i-au tratat pe altii dar nu cred ca o simpla viitoare mama ce nu doreste sa isi asume responsabilitatea de mama, sau nu pe deplin, merita ura voastra sincera.

118 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema ta se rezolva simplu:
Dai ambii copii in adoptie, iar voi ambii parinti va retrageti la un sanatoriu de psihiatrie, pe viata.
Asa nu va fi suparat nici unul din gemeni pentru discriminare.

| Evolution a răspuns:

Daca intrebarea asta e postata la caterinca, ar trebui mentionata chestia asta. Eu nu cred ca exista cineva cu mentalitatea asta. Daca exista, in primul rand ca sfat ti-as da sa te duci la un psiholog (de fapt sa va duceti).
Parintii vostri / familia ce parere au de acest lucru?
Sa joci ruleta ruseasca cu unul dintre copii tai ar trebui pedepsita cu inchisoarea pe viata.
Sper ca aceasta intrebare si gandire sa fie o vrajeala ca majoritatea de genu' pe TPU si sa nu existe cineva care sa gandeasca asa. Sunt constient ca in lume exista tot felul de mentalitati. Dar daca esti asa, nu te poti numi om. Esti efectiv definitia cuvantului monstru. Si sa traiesti cu asa ceva pe constiinta, mai bine ai grija happy
Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un prezervativ la vreme lui scapa lumea de multi nebuni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as zice sa aplici piesa lui Vescan. Sau BUG Mafia.
Ce 'repări' inteligenti!

| Elliiieo3 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Poza de album?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Elliiieo3):

Da, sau celelalte povesti depresivo-exagerate, scrise de geniile lu' BUG. Fratii care se joaca de-a hotii si vardistii, barbutistul si vandutul nevestii, ușiderea logodnicii fara nici un scop, ș.a.m.d.

| Freya1 a răspuns:

De ce faceti copii daca nu sunteti capabili de ei? Puteau sa iasa 3, si atunci ce faceai?
Cresteti copii femeie daca e pe bune ce scrii aici si nu ii imprastia care pe unde.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Corect

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu oricum cred ca e o persoana cu probleme ce vorbeste la misto.Dar spun pentru fiecare cu gandire in asta bolnava.
Nu esti capabil? Nu te f...e dracului ca nu numai ca iti bati joc de niste copii nevinovat dar iti si inmultesti rasa proasta si needucata si lipsita de sentimente.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Copii care nu au ce face naty

| minrest a răspuns:

Puteti da unul spre adoptie, dar este mare pacat; un copil care are un frate geaman are toata viata pe cineva apropiat. Nu exista oameni identici; gemenii identici sunt doar genetic aproapr identici. Pacat.

| Holiday a răspuns:

Am mai vazut nebuni, dar ca voi mai rar...E adevarat ca e mai greu cu doi copii, dar cum naiba sa dai unul doar ca "nu-ti plac gemenii identici..."

| Alfred0703 a răspuns (pentru Holiday):

De ce o faci nebuna? Ea nu isi doreste 2 copii. Pur si simplu.

| Holiday a răspuns (pentru Alfred0703):

Pai daca nu-si dorea, putea sa faca avort la vremea lui. Era mult mai normal asa. Si data viitoare poate avea mai mult noroc. Pe de alta parte nu vezi ce "motiv" are? Ca nu-i plac gemenii identici...si mai zici ca nu-i nebuna...

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Alfred0703):

Pai trebuia sa-si asume riscul asta si sa nu mai faca deloc

| Alfred0703 a răspuns (pentru Holiday):

Pun pariu ca daca voia sa faca avort si punea aici intrebare i-ati fi dat in cap si ii spuneati sa dea unul spre adoptie. Nu amestecati fanatismul religios cu problemele altora. Daca ei nu ii plac gemenii, nu poti sa schimbi asta. Unii nu fac sport ca nu le place, sunt si ei nebuni?

| Holiday a răspuns (pentru Alfred0703):

"Unii nu fac sport ca nu le place, sunt si ei nebuni?"

Daca isi cumpara echipament, da.

"Nu amestecati fanatismul religios cu problemele altora."

Ce are fanatismul religios cu ce spun eu?

"Pun pariu ca daca voia sa faca avort si punea aici intrebare i-ati fi dat in cap "

Eu in nici un caz nu. Deci cearta-te cu altii pe tema asta.

| Dalmore a răspuns (pentru Alfred0703):

Tu te auzi cand vorbesti? Sunt sigura ca nu-i plac nici copiii cu handicap, daca o sa aiba unul, ce-o sa faca? Nu-i o chestie de preferinte, e un copil, nu o jucarie. Daca nu esti in stare sa iti asumi riscuri, nu faci copii. N-are de unde sa iasa gemeni, decat daca au cazuri in familie, au fost constienti de asta, ghinion.
Ce trebuie sa-ti placa la gemeni, mai exact? laughing

| Yurisa a răspuns (pentru Holiday):

Cei care incurajeaza avortul din motive obiective nu sunt aceiasi care sunt fanatici religiosi. Omul care ti-a dat replica generalizeaza drastic

| Kuraya a răspuns (pentru Holiday):

Am dat click pe intrebare doar ca sa scriu un comentariu ca a` tau.
Stiu, nu?
Copilul acela creste in tine... Cum sa il dai doar fiindca nu vrei gemeni...

| Emma30555 a răspuns (pentru Alfred0703):

E absurd cum pui problema. E vorba de niște copii. Sunt niște instincte materne. Cum poți sa alegi? Nu sunt haine sau animale de companie. Nu are logica. Sa fii părinte nu e ca și cum ai cumpăra un copil și după te răzgândești dacă nu e cum vrei tu. Și cum alegi, dai cu banul? Mi se pare mai grav și absurd ceea ce vrea sa facă adică sa aleagă unul decât dacă ar fi vrut sa i dea spre adopție pe amândoi. Dacă nu ii vroia pur și simplu, a rămas gravidă accidental și ii dădea asta e, s-a mai întâlnit, era de genul ca nu a vrut sa facă avort dar vrea sa i dea spre adopție și poate le găsea părinți mai buni decât erau ei. Dar cum poți sa ți dorești unul și unul nu? Cum îl iubești pe unul și celalalt e în plus? Nu înțeleg cum funcționează creierul în situația asta. Dacă îți dorești un copil și îl concepi nu cred ca poți sa programezi cum sa fie cu cine sa semene, gemeni sau nu. instinctul matern nu funcționează asa. Pare inuman când gândești asa. Și dacă sunt identici ce? Ii schimbi unuia freza, ii îmbraci diferit, sunt niște motive prea puerile, măcar dacă punea problema financiara

| Elliiieo3 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Mda esti cam tare in tastatura, mai spune ca imi fac si un ceai

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Elliiieo3):

Tot tu ceri sfaturi si faci publica treaba asta si tot tu sari de c*r in sus cand nu-ti convine adevarul sau cand cineva isi spune opinia despre asta.Alt argument mai jmeker n-ai? Mai bine faci avort.Si daca copilul ala cand se face mare, o sa inceapa sa puna intrebari cum ar fi''De ce eu? de ce m-ai dat pe mine?''.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

NU va afla.

| Clorox a răspuns (pentru Elliiieo3):

Cel mai probabil ai pus intrebarea asta doar ca sa starnesti cearta, vad ca deja erai hotarata sa faci ceva, probabil voiai doar sa vezi cate persoane te fac mizerabila, ce-i drept, esti mizerabila, dar este strict viata ta, aspect care nu ma intereseaza. Stii sa scrii, iti permiti sa stai pe TPU si sa raspunzi, asta nu te faca saraca lipita pamantului, motiv care te face sa dai un copil spre adoptie in mare parte, nu ca nu vor doi idioti gemeni. Ideea e alta, sunteti incompetenti, nu meritati sa fiti parinti. Macar aveti grija ca acel copil sa ajunga intr-o familie buna si iubiti copilul pe care il veti pastra pentru ca mereu, absolut mereu, totul are un pret. Iar ce o sa faceti voi... Se va plati scump.

| Superior a răspuns (pentru Elliiieo3):

Daca adminii de pe TPU au cat de cat putina constiinta vor lasa acest comentariu indestul de mult incat sa-l vezi :
Nu esti capabila sa-ti iei responsabilitatea pentru crestera a doi copii pentru care altii ar da orice sa aiba. Sa pastrezi unul si sa avortezi/dai spre adoptie altul... ce panarama de om poti fi?
"NU va afla." Cum poti ascunde asa ceva?
Sper sa fii un troll, desi unii ar zice ca esti o persoana "adevarata" si etc.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Superior):

Superiorule... fa-te util in alta parte.

| Sn4k3 a răspuns:

Am auzit-o si pe asta laughing.

| RainmakerX a răspuns:

Din perspectiva mea, singurii oameni care pot sa-si abandoneze copiii prin orfelinate sunt cei cu o situatie materiala foarte proasta... asa ii dai sansa unei vieti mai bune.

Inteleg cum va simtiti, am si eu o varsta apropiata cu a voastra, dar copilul e o parte din tine. Da, lucrurile pot sa fie destul de scumpe si sunteti tineri, dar este o decizie pe care v-ati asumat-o.

Poate ca trebuie sa renuntati la stilul de viata pe care il aveti. Asta e pedeapsa voastra pentru ca ati fost iresponsabili.

Si totusi, nu e mare lucru. Acolo unde exista bani pentru a creste un copil, cu ajutor din partea parintilor poate sa creasca si al doilea. Nu pari genul de persoana care locuieste intr-un loc foarte prost asa ca de ce nu?

Daca era handicapat ce faceai? Il aruncai la gunoi si sperai sa nu-l gaseasca nimeni?

Eu am fost prematur. Am avut 1.48 kg si am provocat destule probleme pentru multa lume. Si totusi nu a renuntat nimeni la mine pentru ca eu am fost dorit. Acum sunt normal.
Sunt sanatos, in forma, am o educatie buna si nu vreau sa ma laud dar cred ca pot spune ca sunt destul de fericit.

Ai 2 cu un scop. Poate ca acesti gemeni o sa ajunga in medii diferite si o sa te intelegi mai bine cu cel la care vrei sa renunti.
Poate ca pe la 70 de ani, cand o sa fii o baba cu multe pisici o sa te intrebi de ce "unicul" tau fiu plecat prin strainatate te-a lasat singura in tara?

Dar daca cel abandonat ar avea un suflet bun si nu te-ar lasa singura? Nu poti sa stii niciodata ce iti rezerva viitorul.

| aXy99 a răspuns:

M-am uitat la profilul tau si surprinzator nu ai intrebari la misto. Ceea ce e trist.
Sa spunem ca unul dintre copii este trimis la orfelinat. Nu te mai intereseaza de el. Criteriile pe care le-ai luat in considerare cand ai facut alegerea au fost irelevante sau inexistente. Ai tras la sorti. Peste cativa ani cand vei iesi la o terasa cu familia ta si iti vei vedea fiul dat la orfelinat la nastere in niste haine rupte cersind, posibil chiar la masa ta, ce vei face? Cum vei reactiona? Este drept asa ceva? Cu ce a gresit? Te-ai putea impaca cu gandul asta?

| Elliiieo3 a răspuns (pentru aXy99):

Va rog frumos sa intelegeti ca nu il vom da la un centru, ne vom asigura ca duce o viata chiar mai buna ca si cel care ramane cu noi, fiindca il vom da unei familii infertile instarite.

| Donsavas a răspuns:

Oamenilor,până una alta gânditi rațional! E treaba ei ce face in final. Copilul inca n are sentimente ca noi sa stim ce va simti si indiferent de ce credem noi, fiecare face ce simte. Ea nu dorește doi copii. Asta e. Nu are rost sa ne implicam emoțional in poveste. Parerea mea e că ar trebui să lăsați unul dintre copii la bunici, frati sau cui doriti voi. Între timp, copiii vor crește si va veti obișnui cu amândoi. Nu luati decizii in graba. Nu stii ce vei vrea si mai tarziu.

| Yurisa a răspuns (pentru Donsavas):

Traiesti intr-o tara, o comunitate, nu putem sa inchidem ochii la unul, la altul ca "face ce vrea". Nu, nu face ce vrea, bine ar fi sa faca ce trebuie. Daca ar fi vrut sa se sinucida ar trebui sa zicem "da lol hai arunca-te" sau am incerca sa aflam care e problema si sa caute un specialist? Eu nu cred ca i-ai spune unui om sa faca o alegere gresita in viata pe premisa "face ce vrea". Fata a pus o intrebare in speranta ca se va lamuri pe sine cu privire la alegerea facuta, daca era asa sigura pe alegerea ei nu o mai posta aici, logic nu? Daca putem sa prevenim distrugerea viitorului unui copil nevinovat ar trebui sa stam cu ochii inchisi si sa ne vedem de viata? Site-ul se numeste "toti pentru unul" pana la urma.

| Dalmore a răspuns (pentru Donsavas):

Daca ne-a cerut parerile, sa-si asume faptul ca o sa fie criticata.

,, Parerea mea e că ar trebui să lăsați unul dintre copii la bunici, frati sau cui doriti voi.'' - si sa se intrebe copilul toata viata ce a facut de nu il iubesc parintii lui si de ce nu e suficient de bun? uau! esti un salvator.

| Savas10 a răspuns (pentru Donsavas):

Culmea e ca nici ea nu are sentimente. Si urmeaza sa fie mama.

| mentholinks a răspuns:

Ia-te de mana cu barbatelul tau si aruncati-va in fata trenului. Veti fi mai fericiti.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru mentholinks):

Continua, continua, ca poate ne convingi

| Emma30555 a răspuns:

Zici ca vorbești despre a adopta niște căței de pe strada și te întrebi unul sau doi,? Eu cred ca este o gluma. Dacă nu e o gluma nu cred ca sunteți pregătiți sa deveniți părinți, ești mama lor dacă îl iubești pe unul ii iubești pe amândoi, vrei sa ai un copil dar nu ai instincte materne. Nu e ca și cum iți cumperi o bluza dar după nu ți place și o returnezi...

| Clorox a răspuns:

Ai fi cea mai mizerabila persoana daca ai face asta, cum ai ce sa-i dai unuia sa manance asa ii vei da si celuilalt. Multi copii de 15 ani pe aici care habar n-au cum e viata si zic fara nicio remuscare ''da-l la orfelinat'', ce e asta? Nu ti-ar fi rusine? Ai mai putea sa te uiti la celalalt copil fara sa-ti aduci aminte de cel pe care l-ai fi dat spre adoptie? Ce mama ai fi? Ce om mai bine zis, e inuman ce ai face, nici cainii nu-si abandoneaza puii. Sunt copiii tai, daca ti-a placut viata accepti consecintele, in viitor o sa te bucuri de ei.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Clorox):

Da, m-as putea uita la el fara sa imi aduc aminte de celalalt. E mai mult decizia partenerului, dar nu ma deranjeaza.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca am purta un dialog, fata in fata: dupa 30 de minute ti-ai da singura trei palme peste fata cu piciorul stang. Ai convingerea ca tu esti geamanul pastrat, sau acela dat la gunoi!?winking

| peperonies a răspuns:

Oamenii ca tine nu ar trebui sa faca copii.

| Superior a răspuns:

Ce tampiti la cap...in loc sa fiti fericiti ca un nasteti doi frati care in viata se vor ajuta reciproc si vor fi o forta de neegalat,voi vreti sa scapati de unu? Sa-mi bag ceva in ea de treaba...
Mai bine ii dati la adoptie unui nobil, bogatan ceva, ca voi indoctrinati copii. Ce o sa zica unul din ei cand cresc? O sa te scuipe in fata si iti va da un picior in gura fie ca esti ma-sa sau nu, ca o mama adevarata nu face asa ceva.
Vorba aia "Cine are sa-i traiasca, cine nu sa nu-i doreasca".

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Superior):

Ii vom da unei familii bogate, probabil din alta tara.

| Dalmore a răspuns:

Gemenii au o conexiune. Intotdeauna ii va simti lipsa fratelui. E oribil sa iei o asemenea decizie happy. Inuman chiar. Nu fiti egoisti si ganditi-va la copilul ala, cum e sa simti toata viata ca-ti lipseste ceva.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Dalmore):

Sunt multe cupluri infertile care isi doresc un copil, asa ca ne-am gandit, daca tot ne e greu, sa le daruim unul celora care sufera ca nu au...

| Dalmore a răspuns:

Daca iese cu ochi negri si nu albastri, ce faci? laughing))))))

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Dalmore):

That's not the point, honey

| Dalmore a răspuns (pentru Elliiieo3):

Honey, e bine ca stim engleza, dar cu sentimentele materne inexistente ce facem sad? Data viitoare folositi un prezervativ.

| Yurisa a răspuns:

Daca aveai cvatrupleti ce faceai? Renuntai la 3 ca tu voiai doar unul? Gemenii au o anumita conexiunie, nu poti sa il dai pe unul din ei ca nu sunteti voi in stare sa aveti grija de ei. Fa avort daca nu iti convine, nu merita sa aduci doua suflete nevinovate pe lumea asta si tu sa iti bati joc de unul din ei. Nu am toleranta pentru prosti. Tot ce a zis lumea de aici nu e ura cum crezi tu, fluturas sensibil, e adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De asta nu trebuie lasati prostii sa se inmulteasca.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat ca nu exista regula asta, stiu. Nu apareai tu daca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce va apucati sa faceti copii, daca nu sunteti in stare nu puteti sa va asumati riscuri?
Daca iti iese handicapat ce faci, il dai ca nu-ti place?
Vai de mama voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastreaza deoarece ai doua alocații si poti bea mai multa bautura si fuma mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa renunti la amandoi, nu pari ca ai avea simtul matern dezvoltat. Nicio femeie normala la cap n-ar gandi asa.

| PurpleStardust a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect. Ea pur și simplu nu își dă seama ce decizie e gata să își asume. Mă întreb la maternitate după ce criterii va alege copilul pe care vrea să îl păstreze?
Cred ca e unul din cele mai absurde lucruri auzite vriodată și e păcat că am ajuns să privim ființele umane ca pe niște legume de la piață.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic si bun raspuns.
Sincer eu nu am incredere in ea nici daca-i mai pastreaza pe amandoi, daca a gandit asa deja e paduca mintal. Daca as fi un geaman si mi-ar zice ca voia pe mine sau pe fratimiu sa ma dea in adoptie, puteam ajunge la punctul de a o renega ca mama.

| anonim_4396 explică (pentru PurpleStardust):

Ala bala portocala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copii razgaiati fara pic de minte, inepti, narcisisti, aroganti, ignoranti si care cred ca stiu destule in viata, au raspuns la orice problema. Va mai si inmultiti. Mai bine ii inghiteai cum spunea careva mai sus... Si daca tot sunteti inconstienti, mai bine ii dati pe amandoi spre adoptie, ar fi mai uman, mai corect. Sau mai bine faceai avort, scuteai lumea de inca doi care cel mai probabil tot ca voi vor iesi, mai scutiti lumea de asa set de gene.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va doriti un singur copil, fi sincera si spune ca nu-ti permiti sau nu vreti sa va permiteti sa cresteti doi copii. Fie vârsta e de vina, stabilitatea. Ca nu putea-ati sa asteptati incã ani buni pânã sa faceti un asemenea pas. Sa puteti creste si 4 copii, nu doar unul. dar n-a toti va grabiti. Prostia Cu parinti tineri. Sa-si vada si nepotii.

| Raducons a răspuns:

Eu zic ca merita sa ii pastrati pe amandoi ce daca sunt gemeni identici, o sa fie greu cu doi copii identici dar o sa iti faca si bucurii, plus ca nu o sa traiesti cu gandul la celalalt.

| Iunix a răspuns:

- Ce faci, cum ai ajuns pe străzi?
- Părinții mei m-au abandonat la naștere și am ajuns la orfelinat.
- Nu aveau cu ce să te crească?
- Nu, am fost gemeni și lor nu le plac gemenii. L-au ales pe fratele meu.

*
Și cum vei alege pe care să-l păstrezi? Sau stai, sunt identici, nu contează.
O să dormi liniștită noaptea, nu? Nu o să te doară, nu o să te întrebi, oare ce face copilul meu. unde e, a mâncat, îi e bine, îl doare ceva etc.

Și cel ghinionist, cel pe care-l vei părăsii, ce vină are? Cel mai probabil la asta se va gândii și el atunci când se va face mai mare. Se va întreba cu ce a greșit.

Dacă o să te caute și o să te găsească peste 20 de ani vei avea curajul/tupeul să-l privești în ochi?

Ești conștientă că vei nenorocii viața unui om, nu? Tu i-ai dat viață, sunteți responsabili pentru viitorul lui.

| svpte a răspuns (pentru Iunix):

Mai bine de atat n-a zis nimeni, scurt si la obiect.Ia si baga la cap nebuno.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru Iunix):

Vrem sa facem bine unui cuplu infertil care isi doreste un copil

| PumpkinDoll a răspuns:

Ai dracu gemeni, chiar sunt identici?

| PumpkinDoll a răspuns:

Iti dai seama ca daca dai unul spre adoptie, ala o sa te urasca toata viata(fiind copilul tau)COPILUL TAAU.Pai du-te cu amandoi langa o prapastie si fa-o p'aia cu ala bala portocala.

| Elliiieo3 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Hai sa nu exageram