| riki47848 a întrebat:

Este corect ca in clasele 8, vin medici speciali,adica medicul ginecolog, si controleaza daca fetele mai sunt sau nu virgine? ....Am auzit astazi in scoala,poate fi posibil?, li se permite asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Postarea ta mi-a adus aminte de ceva.
Eram in clasa a X-a.O fata din clasa a XII-a, a murit in urma unui avort.Pe vremea aia, avorturile erau ilegale.Tin minte ca a facut mare valva acel caz in liceu.Atunci toate fetele am fost obligate sa mergem la ginecolog.Ne-a apasat doar pe burtica, atata tot.
Daca acest caz se confirma atat tu cat si colegele tale ar trebui sa cunosti data ultemei menstruatiei
Desi repet; nu cred ca e cazul.

13 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu prea cred asa ceva

| Fatamuntilor a răspuns:

Normal ar trebui sa ceara acordul parintilor.Desi cred ca e numaiu n zvon.

| numele2 a răspuns:

Nu este corect.Nu ar avea niciun drept si asta tine de intimitatea fetelor si de parinti.Nu cred, nu are cum.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Imposibil.

| Trolli a răspuns:

Nu este adevarat! Nimeni nu te obliga sa faci un astfel de control, nu ar fi normal! Nu este problema lor, plus ca sunt minori si fara acordul parintilor nu este legal.

| mona a răspuns:

Eu inca nu am auzit asa ceva, chiar nu cred asta

| tr3ig a răspuns:

Cred ca sunt singurul baiat care raspundebig grin ma ori si-a batu cienva joc de voi, ori poate sa fie adevarat, si asa cum ziceti voi ca nu se poate fara acordul parintilor, tocmai parintii sa fi facut un fel de petitie prin care sa se ceara chestia asta ca sa vada cat de cumintii sunt odraselele lorwinking acum nu stiu ce sa zic, doar imi dau si eu cu parerea, dar in mod normal nu ar fi legal din punct de vedere moral sa se faca lucru asta, daca parintii vor isi duc copilelel la ginecolog in particular, nu in scoala. daca stii ca ai fost cuminte stai calma nu ai de ce sa iti fie fricawinking

| carmina34690643 a răspuns:

Tu din ce oras esti? la noi in scoala nu s-a auzit de asa ceva

| Doηηa a răspuns:

Nu am auzit niciodată așa ceva, e un zvon...

| riki47848 explică:

Stai linistit bai...

| ReiVaN a răspuns (pentru riki47848):

Sunt linistit... happy

| Oana92 a răspuns:

Nu exista asa ceva. E o gluma idioata care circula pe net de ani de zile. Nimeni nu ar aproba o astfel de lege, ar insemna o pierdere uriasa de bani(pe lang alte efecte negative!).

| Oana92 a răspuns (pentru tr3ig):

Nu se aduna suficienti parinti pentru o petitie de acest gen. Mai exista si parinti normali, care vorbesc cu copii lor si le respecta intimitatea.

Oricum povestea asta e atat, o poveste, tampita ce-i drept, circula pe net de pe vremea cand eram eu a xi-a