| anonim_4396 a întrebat:

Buna,eu am o problema.Cu ceva timp in urma mi-am inceput viata sexuala, de atunci o fac in fiece zi de 3-4 ori,peste citeva zile a inceput sa doara zona genitala,sa se umfle,s-a schimbat foarte mult,vreau doar sa stiu daca cu timpul se va rezolva totul de la sine,nu vreau sa merg la un medic, mi-e frica. Astept un raspuns cit mai concret.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| motan444 a răspuns:

Lasa-0 mai usor ca ai sa iti faci *** varza e normal sa se umfle nu e invatata la atata efort fa o pauza si date cu ceai de musetel

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este adevarat ce spui, nu, nu se va rezolva; ai o FRUMOASA hernie inghinala.Mergi la medic.

| motan444 a răspuns (pentru anonim_4396):

E femeie malaughing nu barbat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru motan444):

"ba sa-i zici mamei si tatalui tau ca nu mancam din aceeasi farfurie. Daca nu stii ce-i aia nu comenta inutil.

| Ollycika a răspuns (pentru motan444):

Deci,sa astept pina cind nu va mai fi umflat si durerea va disparea? Scuze pentru asa intrebari banale, dar sincer nu stiu nimic ce se petrece cu mine.

| AlexanderAdrian a răspuns:

"Cauzele herniei inghinale:
Muşchii abdominali se slăbesc prin îmbătrânire şi uzură în cursul vieţii
Condiţiile ce cresc presiunea în cavitatea abdominală (tusea frecventă sau obezitatea)
Sportul: atleţii dezvoltă uneori o hernie determinată de sport şi manifestată printr-o durere cronică în regiunea inghinală
Persistenţa unei comunicări între abdomen şi organele genitale (numită canal inghinal) ce în mod normal ar fi trebuit să se închidă înainte de naştere"

Si mie mi se pare ca unii abereaza dar asta e.

Oricum, Olly, noi nu suntem medici, mergi la un medic ginecolog si iti va spune exact ce se intampla si eventual iti va da un tratament sau iti va recomanda un repaos.

Revenind la ideea de hernie inghinala de la prea mult sex, pare-mi-se ca toti actorii porno ar trebui sa aiba asa ceva. Si ce sa vezi...

| motan444 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti vaccinat? chiar daca tot nu mancam din aceiasiarfuri BA si sa nu ne luam de mame sa nu iti spun eu cate ceva de a ta

| motan444 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ca sa stii nu ti-am zis BA daca ai probleme cu vederea nu e vina mea cauta un oftalmolog

| motan444 a răspuns (pentru Ollycika):

Te doare sau e senzatie de disconfort? o sa dea inapoi ai putina rabdare

| Ollycika a răspuns (pentru motan444):

La atingere doare, in rest nu doare nimic.