| AlleAlllexandra a întrebat:

Eu si cu inca o prietena avem fundul mare, asta ne spun toti prieteni. Vrem o dieta prin care sa slabim la fund. Ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Nu poti slabi doar intr-un loc anume, asa ceva e imposibil.
O dieta prin care sa slabiti la fund mama cat am ras rolling on the floor
Ia-ti prietena si faceti exercitii cardio 30 min pe zi seara sau cand aveti vreme.
Exercitii cardio insemnand:alergat,bicicleta,inot, aerobic.
Si aveti grija si cu mancarea lasati-o mai moale cu dulciurile, pastele si alimentele care au corbohidrati si grasimi in general.
O dieta bazata pe proteine.
Ca sa iti dau un exemplu de masa care nu ingrasa deloc ar fi ceva gen spanac fiert cu piept de pui la gratar.
In general legume si ceva carne slaba gen piept de pui, carne de curcan, carne de iepure.
Bafta la slabit la fund! laughing

2 răspunsuri:
| Anonimaa77 a răspuns:

Crede-ma multe fete ar vrea sa aiba mai fundul marelaughingDar daca vrei sa ai fundul mai mic fa sport.Pentru ca daca faci dieta nu ii sigur ca vei slabi la fund.Bafta!:*

| AlleAlllexandra explică (pentru MioaraParalescu):

Mersiii laughing