| Stefania a întrebat:

FUNDITA! Vreau o dieta rapida si stricta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Meli a răspuns:

Buna Andreea! Iti voi da niste sfaturi!
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)

- incearca sa iti stabilesti un orarul pe care sa il poti respecta (cand sa mananci)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
- nu manca cu 4 ore inainte de culcare
- zilnic fa minim 30 min. exercitii

Eu am reusit cu aceste "sfaturi"! Sper sa te ajute! Mult succes!

7 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Glucoza intravenos si apa.

| ceraselaadam a răspuns:

Nu exista dieta rapida. Exista diete stricte care pot fi foarte periculoase, cu efecte adverse in timp asupra organelor interne.
Am gasit un articol care te-ar interesa: http://www.pro-sanatate.com/slabeste-sanatos-natural/

Weekend placut.

| Pheno a răspuns:

Consulta un medic nutritionist. el va sti cel mai bine ce dieta poate suporta organismul tau.

| LostInDreams a răspuns:

4 zile fructe, 4 legume, 4 zile lactate si 4 carne(nu prajita). Poti incerca sa manaci cate un aliment pe zi:o zi mananci rosii de exemplu, o zi cartof, o zi un fel de fruct si mergehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta e usor... fara dulciuri si fel de fel de chesti:cipsuri...nu manca nici prea mult de obicei si ia mesele la ore fixe pana la 7 eu am slabit 6 kg in 2 saptamani! a da si fa un sport sau alergari seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa crachi mai putin

| loredana27 a răspuns:

Sfatul unui nutritionist ar fi binevent. Din diete ar fi: dieta japoneza, dieta Montignac, o poti incerca si pe aceasta http://dietarapida.is.com