| Alexandraruxyyna a întrebat:

Bună! ieri am fost intoxicată cu deodorant. cel puțin așa cred. Am stat inhalând deodorant timp de 3 ore și de atunci amețesc, mă simt rău, am o senzație de arsură în gat, respir greu etc. Știți ce aș putea face? Dacă aș putea face ceva acasă să nu fiu nevoită să merg la urgențe? Va rog răspundeți, de ieri până azi s-a tot agravat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Mergi la urgente că poți face șoc anafilactic.

| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "ai stat inhalând deodorant timp de trei ore"? Cum se poate întâmpla asta?

| TimberWolf a răspuns:

S-a dat cineva 3 ore continuu cu deodorant? asta e record mondial!

| Batmanel a răspuns (pentru johnnny123):

Junkies, nu ai auzit de "drog atul" cu tub aer comprimat/ sprayuri/ vopsele/ lipici/ etc? De obicei doar bo schetarii recurg la astfel de practici, pentru ca nu mai tin cont de consecintele care pot veni la pachet, dar cand esti dependent si nu ai bani, sanatatea e ultimul lucru important pentru ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Aui putea merge la spital...

| Alexandraruxyyna explică (pentru TimberWolf):

Am fost in clasa care nu era aerisită deloc și s-a dat cu deodorant continuu la ultimele 3 ore, plus ca mi-am dat și pe hanorac ca să stau cu nasul în hanorac pentru ca mirosea îngrozitor în clasa.

| ioana748 a răspuns:

Ar fi bun un antialergic si sa bei lapte.
Totusi, daca nu te simti bine mergi la urgență.
Sanatate.