| balonuwills a întrebat:

Buna ieri am fost la sapat si dupa ce am terminat cand am ajuns acasa o inceput o durere de spate, inghinali picior drept si am luat nurofen si nospa pentru a-mi trece durerea dar nimic....am mai vazut pe anumite site-uri cazuri asemanatoare dar nici un raspuns daca ma puteti ajuta cam ce ar putea fi.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

probabil ai doar o febră musculară, o să treacă de la sine.

| balonuwills explică (pentru anonim_4396):

Asa ii a 3-a zi de cand ma doare si de stat pe scaun nu prea pot poate fi o febra musculara sau hernie?(testiculele nu is umflate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru balonuwills):

la mine a ținut o săptămână o febră musculară. nu știu, eu asta cred. probabil ai făcut mult efort, în plus a fost și cald. dacă nu-ți trece, mergi la medic.

| balonuwills explică (pentru anonim_4396):

Ma frumos am sa vad sa ma mai informez

| Tina88 a răspuns (pentru balonuwills):

Hernia poate sa fie dar nu trebuie sa ai testiculele inflamate. Palpeaza zona inghinala si cauta ..nu stiu cum sa ma exprim, un fel de denivelare ..Hernia nu este palpabila mereu, doar in cazurile in care depui efort, in rest poti sa o ai si nici sa nu iti dai seama. In orice caz daca mai intampini durere la orice fel de efort consulta un medic.

| balonuwills explică (pentru Tina88):

Ms frumos tina stiu ce zici dar testiculele is normale si eu cred ca hernie poate fi sau hernie de disc din ce mam documentat