| NadyPorahy a întrebat:

Bună!
Îmi puteți da câteva remedii pentru unghiile exfoliate? Menționez că nu mi-am făcut niciodata manichiură a semipermanentă.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta saloane e manichiura acolo gasesti personal calificat cere le sfatul si vezi fetele de acolo ddin salon ce iti recomanda sa faci, vezi sa ai bani ca costă tratamentele si aplicatile de unghii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sunt suplimente alimentare pentru par si unghii.
Ai tinut regim alimentar?
Eu cred ca mai bine ai merge la medicul de familie. Pare trivial, dar poate insemna un dezechilibru ceva.