| Melania28 a întrebat:

Imi spune cineva cum sa ma ingras? sad Nu pot...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Georgiana2911 a răspuns:

Asteaptahappy Depinde de cati ani ai. Si eu credeam ca nu o sa ma ingras niciodata si ca am probleme medicale in aceasta privinta, dar dupa o varsta incepi sa te ingrasi.

| Melania28 explică (pentru Georgiana2911):

Am 16 ani, fac 17 in octombrie happy Inaltimea de 1, 65 si greutatea de 44 kg...m-i se pare putin la varsta mea cat si la inaltimea pe care o am.

| MozZatY a răspuns:

Ai rabdare, esti in crestere, ai metabolismul rapid. este cativa ani o sa doresti sa revii la greutatea pe care o ai acum laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Mănâncă de la fast-food timp de 3-4 luni iar dacă nu reușești poți să iei pastile de îngrășare.Care din câte știu nu sunt foarte scumpe.

| GabrielaIoana a răspuns:

Si eu sunt la fel. Un sfat prietenesc ca stiu despre ce e vorba. Ai metabolismul rapid obisnuieste-te cu asta. Daca ti neaparat ia pastile de la farmacie speciale dar consulta un medic inainte. ATENTIE un medic NU nutritionist. Medicul iti spune dupa analize ce iti trebuie, nutritionistul doar isi da cu presupusu de cele mai multe ori. Si nu te indopa cu fast-food ca te imbolnavesti si pui numai grasime pe tine, si nu cred ca vrei asta.

| wolder a răspuns:

Daca te ingrasi vei pune grasime si vei avea celulita

mananca sanatos si fa sport sa pui muschi pe tine
bafta
alearga mult si nu manca grasimi

| Vasilescu_Andrei_1992 a răspuns:

Greutatea e bunicica iti trebuie gen 47-50 kg la inaltimea ta. Dar nu trebuie sa treci de la o alimentatie mai slaba in calorii la alta bogata in calorii.