| theodora10 a întrebat:

In ce consta proba medicala pentru academia de informatii (animv)? Am un tatuaj pe bratul drept care in general e acoperit de maneca tricourilor insa presupun ca ar putea constitui oricum o problema.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Te dezbraca pana la coa ie, daca ai tatuaj, sunt sanse mari sa fii out. Nu conteaza unde e, trebuie scos. Daca e mare..nasol happy

| Sonia822 a răspuns:

Sa ai analizele perfecte, sa nu ai probleme cu ochii...

| AlexElektro1987 a răspuns:

Te controleaza la tot, daca ai tatuaj, mai ales pe brat, nu te acceptă, o sa te puna sa il scoti.
Te dezbraca total si te verifica peste tot sa vada daca ai anumite afecțiuni, nu trebuie sa ai semne din naștere, tatuaje, cicatrici, inclusiv dantura trebuie sa fie cum trebuie ( fara carii, dinti lipsă ).

| theodora10 explică (pentru Sonia822):

E o luna nu mai mare decat nucalaughing eu nu am vazut pe site sa fie specificat faptul ca sunt interzise semne distinctive, tatuaje, pierceuri si am cautat in fiecare regulament gasit (spre deosepire de academiile de politie) si ma gandeam ca poate e diferit aici.
de aemenea am vazut ca e posibil ca daca tatuajul e acoperit de uniforma de vara e acceptat (de asemenea la academi de politie)
ideea e ca nicaieri pe site la animv nu am vazut sa zica ceva de acest aspect si ma gandeam ca probabil ar fi trebuit specificat daca e asa idk...