| Dazyy a întrebat:

m-am bronzat si acum mi se ia pielea de pe spate. Cam in cat timp se face la loc? Ce sa fac ca sa nu mi se mai ia? crying va rog funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Te dsai c crema

| fabiola a răspuns:

Foloseste o apa termala si crema de corp de la nivea cu ulei de argan bio!

| h3r a răspuns:

Buna. Nu poti sa faci nimic decat un dus, apoi sa te dai cu o crema pe spate. Ti se va "decoji" pielea "moarta", vei scapa de ea dupa 2-3 zile. Ai rabdare, doar vrei sa-ti ramana bronzul big grin!

| ASimpleUser a răspuns:

laughing asa se intampla de obicei... pielea aia care zici tu ca "se ia de pe spate" trebuie sa pui pe cineva sa tio dea jos sau poti sa astepti sa cada singura dar iti ia putin mai mult timp (nu poti sa faci sa nu mai cada) daca astepti sa cada singura putin cate putin si nu doare absolut deloc...fii fara grija ca asta nu-i o problema, e ceva normal

| Dazyy explică (pentru ASimpleUser):

Dar in cat timp mi se face la loc? ca asa arata foarte urat!straight face

| fluturas97 a răspuns:

Si mie mi se ia si arata urat si chiar nu stiu ce sa fac...