| onelove12 a întrebat:

Ma doare puternic in partea stanga a abdomenului, seara.Iar ziua ma doare de la burta pana mai jos si nu ma pot misca sau rade sau sa respir mai adanc nici nu pot sta pe scaun...si nu-mi dati raspunsuri cu du-te la medic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce descrii tu seamana cu durerile de la ovulatie. daca esti la mijlocul ciclului menstrual, asta ar trebui sa fie. daca e asta, in cateva zile nu te mai doare nimic.

4 răspunsuri:
| onelove12 explică:

Mai ales in partea stanga... poate fi o hernie abdominala?

| Pantazi_Daniel_1992 a răspuns:

Du-te la spital.

| bogdi504 a răspuns:

Poate fi apenticita...Pe mama a durut-o in stanga cand a facut-o dar a facut-o in dreapta.Ciudat totusi. Poate pur si simplu ti s-a pus slina ca si eu odata cand ma dadeam pe derdelus fugeam pana in varf si cand am ajuns acasa ma durea rau in stanga si ma inghemuiam din ce in ce mai tare si la un moment dat nu mai ma puteam misca. funda?

| onelove12 explică (pentru bogdi504):

Nu nu e splina si am facut operatia de apendicita