| anonim_4396 a întrebat:

Bună happy mai pe scurt am 70 de kg și 1, 70 înălțime. fac dansuri sportive profesionale de 6 ani și muncesc zilnic cite 3 ore după școală pînă nu mai rezist. Problema e că vreau foarte tare să slăbesc și nu pot deoarece am pofte dar nu exagerate, și peurmă regret tare că am mîncat ceva dulce sau ce conține făină. Sunt disperată ca sa ajung slabă -10kg dar simt cum mă scap la mîncare fără să vreau și iar regret enorm. Am de gînd vreo săptămînă să mă mențin doar pe apă, grapefruit și ou fiert și antrenamentele care mă epuizează dar mie frică să nu am puteri mai ales că fac antrenamente obositoare big grin idee n-am cum să procedez și să nu mă scap la mîncare după antrenamente. Ce m-ar putea ajuta? Că sport fac oricum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
34 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce dans de performanta poti face tu cu aceasta greutate, iar cu regretele sigur nu ai cum da jos cateva kilograme bune. In conditiile tale, succesul scontat de tine nu poate aparea decat in urma unei colaborari cu un medic de specialitate. Mult succes.

| eella98 a răspuns (pentru neutrino):

Să luăm în considerare că nu sunt grasă, enormă sau cum credeți voi dacă am 70 de kg. totuși am mușchi de la performanță și oase grele. https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/......1205_n.jpg poftim și poza cum sunt happy deci logic că nu sunt enormă cu greutatea mea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soro... e vorba de ambitie, totul depinde de tine. Eu zic asa, la 170 cm ai greutatea ideala, 65-70. Trebuie sa aiba si baiatul pe ce pune mana, nu sa se intepe. Imi dai funda?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I'auzi, sa aiba pe ce pune mana laughing
Ma cam sperii ca-s prea slaba rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te pun eu la ingrasat...winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cum faci asta?batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt cel mai mare bucatar din lume... nu ma intreba cum

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum? big grin

| eella98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Facem chat aici și nu știu eu? happy

| anonim_4396 explică (pentru eella98):

Ai aflat acum big grin

| anonim_4396 explică (pentru eella98):

Te rugam sa ne scuzi. In ceea ce te priveste pe tine am vb serios. Succes. Scuze inc-o data

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa, deci esti genu' care isi cere scuze de la fete... Interesant tongue

| eella98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i pentru ce scuze, oricum mulțumesc. ^ ^ da ok, poate zici tu că e ideal la înălțimea mea kg mele, dar serios, am unde da jos și e vizibil. :d plus, vreau să ajung totuși la 60-62 și de la 60-63 la 57 :d

| anonim_4396 explică (pentru eella98):

Scuza-ma si pe mine, aveam glume in program big grin

| anonim_4396 explică (pentru eella98):

Ai grija ce cura de slabre tii deoarece poti sa-ti dai organismul peste cap si dupa aceea sa te ingrasi si mai mult. Succes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"D`aia ma plac fetele"... ca-mi cer scuze

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am prins, interesanta tacticabatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prea tarziu te-ai prins... tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Important e ca m-am prins tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai sa nu o mai deranjam pe domnisoara... pune tu o intrebare, eu raspund si facem dialog

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pune tu intrebarea... Te looog puppy dog eyes Ca eu numai intrebari proaste am laughing si nu vreau sa-i fac pe astia sa rada de... Nu mai zic laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apropo pot sa-ti zic pe nume? big grin Facem si noi ca japonezii laughing Asta daca nu te deranjeaza?
P.S.: Nu ma intreba de unde stiu cum te cheama dar daca vrei iti spun cum ma cheama pe mine dar hai pune intrebarea ca aici nu vreau sa deranjam big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am pus deja intrebarea... a raspuns altcineva inaintea ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E lasa ca vin si eubatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te astept

| AinştainIsBack a răspuns:

P.S. Am uitat sa spun in primul raspuns: Slabirea NU INSEAMNA sa mananci mai putin, ci mai corect. Mai bine mananci 2 banane, 3 mere, 4 morcovi si niste cartofi fierti decat sa mananci apa, grapefruit si ou fiert. Poti cauta pe net ce sa mananci si ce sa nu mananci ca sa slabesti. Tine minte: Nu mai putin, ci mai corect!

| BlacK_8915 a răspuns:

1. Nu manca doar apă, grapefruit și ou fiert (organismul are nevoie de carbohidrati ca sa ai energie)
2.Nu manca mult(maxim 5 mese pe zi)
3. Apuca-te de sala daca vrei
4.Mananca multa carne(carnea contine proteina )

Multa bafta, PACE!

dar la 70kg nu ar trebui sa te consideri grasa!

| eella98 a răspuns (pentru BlacK_8915):

Nu mă consider grasă, chiar dacă uneori mă uit la mine și spun ce sunt de grasă big grin îmi place cum arăt, dar totuși simt nevoia că trebuie și vreau tare. :3

| Dannyofficial a răspuns:

Si eu am un 1, 73 si 65kg si ori cat as manca nu pun greutate pe mine, depinde si de organism.

| eella98 a răspuns:

Măi, luați în considerare că nu mă consider grasă foare, deoarece am 70 de kg din cauza mușchilor pe care le am de la performanță la picioare mai ales + oase grele, nu am doar grăsime pe mine, nu înțelegeți greșit, dar totuși credcă am unde slăbi 10 kg de la burtică puțin.

| Androoshkey a răspuns:

Mancarea nu trebuie exclusa, micul dejun fiind cea mai importanta masa a zile,nici dulcele nu trebuie evitat (iti recomand idealbar, e gustos, e natural si cel mai important, nu are amidon sau cinestie ce) dar trebuie mancat in cantitati foarte mici sau un biscuit pe zi. Salate,peste si pui,fructe,ceaiuri sunt foarte bune pentru dieta iar cel mai important este ca atunci cand mananci (putin si des, cu salate intre mese, preferabil cu ora aproximativa) sa nu fii cu ochii in telefon, televizor, laptop, tableta s.a
Asta e tot ce stiu pentru o viata sanatoasa. Pupici ♥

| TheDia17 a răspuns:

Pai incearca sa mananci sanatos, si uite un secret dupa ce slabesti daca mananci ciocolata te ingrasi enorm si ca sa nu patesti asta in timpul dietei mananca o bucatica de ciocolata, dar nu exagera sa mananci o ciocolata intreaga! Si poti dupa antrenamente mananca un fruct sau o salata, si incearca sa nu mananci dulciuri, paine si incearca sa nu mananci mult si incearca ca intre mese sa ai o mica gustare, incearca sa faci mult sport. Asa am facut eu si in 2 luni am slabit 10-11 kg.