| anonim_4396 a întrebat:

Bună happy mai pe scurt am 70 de kg și 1, 70 înălțime. fac dansuri sportive profesionale de 6 ani și muncesc zilnic cite 3 ore după școală pînă nu mai rezist. Problema e că vreau foarte tare să slăbesc și nu pot deoarece am pofte dar nu exagerate, și peurmă regret tare că am mîncat ceva dulce sau ce conține făină. Sunt disperată ca sa ajung slabă -10kg dar simt cum mă scap la mîncare fără să vreau și iar regret enorm. Am de gînd vreo săptămînă să mă mențin doar pe apă, grapefruit și ou fiert și antrenamentele care mă epuizează dar mie frică să nu am puteri mai ales că fac antrenamente obositoare big grin idee n-am cum să procedez și să nu mă scap la mîncare după antrenamente. Ce m-ar putea ajuta? Că sport fac oricum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E lasa ca vin si eubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te astept

| Dannyofficial a răspuns:

Si eu am un 1, 73 si 65kg si ori cat as manca nu pun greutate pe mine, depinde si de organism.

| TheDia17 a răspuns:

Pai incearca sa mananci sanatos, si uite un secret dupa ce slabesti daca mananci ciocolata te ingrasi enorm si ca sa nu patesti asta in timpul dietei mananca o bucatica de ciocolata, dar nu exagera sa mananci o ciocolata intreaga! Si poti dupa antrenamente mananca un fruct sau o salata, si incearca sa nu mananci dulciuri, paine si incearca sa nu mananci mult si incearca ca intre mese sa ai o mica gustare, incearca sa faci mult sport. Asa am facut eu si in 2 luni am slabit 10-11 kg.