| iuliad a întrebat:

mi-a venit menstruatia in 30 iulie si m-a tinut cam 5 zile.nu am luat anticonceptionale si as dori sa intreb daca este vreun mod sa fac sami intarzie macar pana prin 15 august? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu ai cum sa-ti intarzii menstruatia decat daca ramai insarcinata. Iti vine si gata. Foloseste ob-uri si se rezolva. Bafta!

| iuliad explică (pentru Elvina):

Si daca as lua de acum anticonceptionale chiar daca nu am luat din prima zi de menstruatie cum ar trebui?

| Elvina a răspuns (pentru iuliad):

Cel mai bine ar fi sa te duci la medic, sa-ti dea anticonceptionale pentru varsta ta, specifice corpului tau. Nu uita ca astea te ingrasa. Asa ca ai grija.