| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au iesit niste bubite mici de culoare pielii pe mana care ma mananca x_x. Ce poate fi?:-s Cu ce pot da ca sa treaca.nu vreau iar la medic sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o alergi, mergi la farmacie și cere Claritine, este un antialergic foarte bun.
Dacă nu cedează în 24 de ore mergi la medic chiar dacă nu vrei, sănătatea ta are prioritate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Sunt pastile alea? :-s

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Da, sunt niște pastiluțe mici.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este posibil să fie vorba de o iritație, trebuie să mergi la medicul dermatolog pentru a afla care este cauza.
Sănătate!