| AnaRaluca02 a întrebat:

Buna
Mi s-a recomandat isoprinosine pentru hpv. Mi s-a zis sa iau 6 pastile pe zi timp de 10 zile pe luna. Este normal? Mi se pare cam mult. Da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu e mult, in doze d-astea se iau antiviralele pentru ca tu ai un virus in corp in momentul actual - HPV.
Vezi ca dau reactii adverse in primele zile: greata, durere de cap, ameteala, diaree.
Poate tu nu o sa ai niciunul.
Iei cate 2 la 8 ore.
Sa bei 1.5- 2 l de apa pe zi cat iei tratamentul [ bei si tu un pahar mare dimi si restul pe timpul zilei, mai o apa minerala si reusesti 2 l ].

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Deci medicul ți-a recomandat o anumită doză. Si tu intrebi cizmarii (ce se dau doctori) dacă e normal?

Nu, nu e normal. Ce faci tu.